תכנית קולר-מנמון לזכויות ורווחת בעלי חיים

תכנית קולר-מנמון לזכויות ורווחת בעלי חיים נתמכת בנדיבות על ידי קרן קולר (בריטניה) ומנמון בע"מ (ישראל)

תכנית קולר-מנמון לזכויות ורווחת בעלי חיים

תכנית קולר-מנמון לזכויות ורווחת בעלי חיים היא התכנית האקדמית המובילה והמקיפה בישראל לדיני בעלי-חיים. התכנית פועלת להרחבת ההגנה המשפטית על בעלי החיים ולשינוי המדיניות הציבורית בתחום זה, כמו גם לחיזוק קשרי הגומלין שבין הגנת בעלי החיים והגנת הסביבה.  

על-מנת לקדם שינוי חברתי חיוני זה, התכנית פועלת במגוון כלים וערוצים משפטיים (כגון שינוי מדיניות, ליטיגציה ומחקר) במטרה לפתח גישות ואסטרטגיות חדשניות בדיני בעלי החיים, תוך טיפוח הדור הבא של משפטנים, חוקרים ומקדמי מדיניות בתחום.

מתאם התכנית הוא עו"ד אמנון קרן.

 

התכנית כוללת את המרכיבים הבאים:

1. שני קורסים מדי שנה בנושא דיני בעלי חיים

הקורסים עוסקים בהיבטים מקומיים ובינלאומיים של סוגיה זה, ומועברים על-ידי מומחים בתחום, לרבות מרצה אורח/ת מחו"ל. בשנה"ל תש"פ כללה התכנית את הקורסים הבאים:

 

א. הגנה על בעלי-חיים במשפט 

מרצה: עו"ד יוסף וולפסון - עו"ד ופעיל מוביל לזכויות בעלי חיים.

 

ב.  Animal Rights Jurisprudence (קורס מרוכז באנגלית)

מרצה: עו"ד סטיבן וייז, מייסד ונשיא הארגון
Nonhuman Rights Project.

 

2. הקליניקה לצדק סביבתי והגנה על זכויות בעלי חיים

זו היא ראשונה מסוגה בישראל, ומשלבת בין לימוד עיוני לעשייה פרקטית משמעותית. הקליניקה מעניקה ייצוג משפטי איכותי וללא תמורה לארגונים ולפעילים להגנת בעלי-חיים והסביבה, ופועלת בשורה של כלים ותחומים לשם הגברת אכיפתם של חוקים להגנת בעלי-חיים ולשינוי המדיניות המשפטית והציבורית בנושא.

 

3. מועדון סטודנטים למשפט, סביבה ובעלי חיים

המועדון עוסק במגוון סוגיות ואתגרים משפטיים הקשורים לסביבה ולזכויות בעלי חיים, במסגרת בלתי פורמלית המובלת על ידי סטודנטים. הוא מקיים מספר אירועים בשנה, בהם דיונים, הקרנות סרטים והרצאות של פעילים/ות חברתיים, חוקרים/ות וקובעי/ות מדיניות.

 

4. כנס שנתי או אירוע שולחן עגול בנושא דיני בעלי חיים

אירועים אלו נועדו להעמיק ולפתח את השיח והכלים המשפטיים בתחום דיני בעלי החיים, ולבססם כנושא מהותי באקדמיה ובמערכת המשפט בישראל. לאירועים שנערכו בשנה"ל תש"פ ראו כאן וכאן.

 

5. מענקי מחקר בתחום דיני בעלי חיים

מחקר אקדמי מהווה עמוד תווך משמעותי בפיתוח דיני בעלי החיים, ובחינת הצטלבותם עם סוגיות נוספות של משפט וחברה. תכנית קולר-מנמון לזכויות ורווחת בעלי חיים תציע מדי שנה שני מענקי מחקר בתחום זה, אשר יקדמו את התאוריה המשפטית והעמקת הידע בתחום ויתרמו לפיתוחו המעשי.


 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive