עבר, הווה, עתיד

מעל 80 שנה של הכשרה למשפט ולהנהגה

הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב צמחה מתוך בית הספר הגבוה למשפט ולכלכלה אשר הוקם בתל-אביב עוד בשנת 1935 ולפיכך היא מוסד לימודי המשפטים הוותיק והמנוסה בישראל. אז, כמעט ולא היו חומרי לימוד בעברית בתחום המשפט כך שבית הספר, ולאחריו הפקולטה, הניחו את המסד להוראת תחום המשפט בעברית. מאז ועד היום, מהווה הפקולטה את אחד ממוסדות השכלה הגבוהה המשפיעים ביותר על עיצוב דמותה של מערכת המשפט הישראלית והמדינה בכלל ובוגרי הפקולטה מאיישים את צמרת עולם עריכת הדין, השיפוט, כולל בית המשפט העליון, הפרקליטות, העסקים והממשל בישראל.

 

מגוון מסלולי לימוד וערוצי לימוד ושיתופי פעולה עם בתי ספר למשפטים מהמובילים בעולם

הפקולטה מציעה מגוון אפשרויות לשילוב מסלולי לימוד מתוך אינספור תחומי הידע שיש לאוניברסיטת תל-אביב להציע ואף תכניות בשילוב אוניברסיטאות מובילות בארה"ב בתחומי המשפט המסחרי (תכנית ברקלי) והציבורי (תכנית נורת'ווסטרן). כמו כן, הפקולטה משלבת, בהיקף הולך וגובר, את הטכנולוגיה כאמצעי הוראה, הן באתר הלמידה הממוחשבת האוניברסיטאי, Moodle, הן באתר הקורסים המקוונים האוניברסיטאי, והן באמצעות פרויקט הבחינות הממוחשבות. בנוסף, מתוך ראייה לפיה על המשפט המודרני להתאים עצמו למציאות הגלובלית, ובזכות המעמד היוקרתי הבינלאומי של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, מפעילה הפקולטה באופן רציף תכנית חילופי סטודנטים עם לא פחות מ-20 בתי ספר למשפטים מהמובילים בעולם וכחלק אינטגרלי מסגל ההוראה מלמדים בפקולטה מדי שנה עשרות מרצים מהעלית המשפטית בעולם, זאת לצד מגוון מרצים אורחים מתחומים אקדמיים משיקים וממערכות המשפט, הממשל והמגזר העסקי בישראל.

 

מעורבות חברתית ומחקר אקדמי פורץ דרך

הפקולטה למשפטים היא חלוצה בתחום המעורבות החברתית, הן בקידום חקיקה חברתית, באמצעות מרכזי המחקר ומכוני המחקר הפועלים במסגרת הפקולטה, והן בהגנה משפטית לאוכלוסיות חלשות ומוחלשות באמצעות הקליניקות המשפטיות, כל זאת, תוך מעורבות פעילה של הסטודנטים. כתוצאה מכך, הפקולטה מקנה לבוגריה, מעבר לכלים המקצועיים הטובים ביותר, גם מודעות ומעורבות חברתית גבוהה. מעורבות זו, לצד המחקר המתבצע בפקולטה, אשר לו השפעה מכרעת על עיצוב דמותה של מערכת החוק והמשפט בישראל, מהווים את תרומתה של הפקולטה לעיצוב פני החברה הישראלית ככלל והמשפט הישראלי ואף הבינלאומי, בפרט.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>