מנהלות ומנהלים לאחריות חברתית

 

 שליד הפקולטה למשפטים באונ' תל אביב.

לוגו הנבחרת
  • מי אנחנו
  • שמירה על שלטון החוק
  • עסקים איתם איננו עושים עסקים
  • שוויון וזכויות אדם
  • מגלים אחריות חברתית נגד חוקי האפליה

בתקופה האחרונה אנו עדים להתגברות הפגיעה בדמוקרטיה הישראלית אם בדרך של תקיפת הרשות השופטת, ואם בדרך של פגיעה בזכויות היסוד של אוכלוסיות מוחלשות כגון נשים, מיעוטים ולהט"בים. כדי לחזק את המאבק על דמותה הדמוקרטית של מדינת ישראל התגייסו בכירות ובכירים במשק והקימו בחודש מאי 2019 את מיזם "המנהלות והמנהלים לאחריות חברתית", שמטרתו ניצול כח השוק של החברים בו לשם הגנה על הדמוקרטיה.

 

אכן, בשנים האחרונות אנו עדים בארה"ב להתעצמות התופעה של מנכ"לים/ות המתבטאים בנושאים של צדק ומשטר דמוקרטי. התופעה לא פסחה גם על ישראל. בחודשים האחרונים קרו כמה מקרים בהם מנכ"לים בישראל יצאו בצורה פומבית כנגד פגיעות בזכויות האדם בישראל. במקרה אחד פעל המנכ"ל לבדו, ובשני מקרים אחרים מנכ"לים פעלו יחדיו.

 

המהירות והאפקטיביות של התגובות הללו (בעיקר בהשוואה למערכת המשפט האיטית והמסורבלת) מלמדות על הפוטנציאל העצום והלא ממומש שיש לשחקנים גדולים בשוק לקדם צדק חברתי.

 

כדי למנף את כח השוק של המנהלות והמנהלים לשם הגנה על הדמוקרטיה בישראל, החליטו החברים במיזם לתפקד ככח תגובה מהיר לפגיעות משמעותיות במבנה הקיים של המשטר הדמוקרטי בישראל כמו גם לפגיעות משמעותיות בזכויות האדם.

 

אנו קוראים לציבור לדווח באתרנו (כאן משמאל) על פגיעה בערכי הדמוקרטיה. דיווחים על הפרות יבדקו לעומק, עובדתית ומשפטית, בין היתר בסיוע סטודנטים מהפקולטה למשפטים. הפרות שימצאו משמעותיות תובאנה לטיפולנו.  

 

דיווח על פגיעה בערכי הדמוקרטיה

גודל קובץ מירבי: 2 MB
סיומות קובץ מותרות: gif jpg jpeg png
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>