דה יורה - מגזין הפקולטה למשפטים

 

דה-יורה, מגזין הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן באוניברסיטת תל אביב, יוצא לאור פעמיים בשנה ומופץ בדיוור אלקטרוני למורי הפקולטה ולעובדיה, לסטודנטים, לחברי ארגון הבוגרים, לחברי חבר הנאמנים של הפקולטה, לפקולטות הנוספות למשפטים בארץ, לחברי לשכת עורכי הדין, ולגופים נוספים במערכת המשפט. המגזין סוקר את פעילות המחקר המתבצעת בפקולטה, קורסים ותכני לימוד חדשים, כנסים וארועים מיוחדים שנערכו או מתוכננים להמשך השנה, הישגים בפעילות למען הקהילה, פעילות חוץ-פקולטתית בולטת של חברי הסגל, מינויים חדשים, פרסים ומלגות, בוגרים בכותרות ועוד. המגזין מאפשר הצצה עדכנית ורחבה לפעילות הענפה בין כתלי הפקולטה. קריאה מהנה!

 

 

 

 

de-Jura2023-heb

 

ENG

 

דה יורה - ראש השנה תשפ"ג

ידידות וידידים יקרות ויקרים,
 
אנו שמחים מאוד לשלוח לכם.ן את גיליון ראש השנה החגיגי לשנת תשפ"ג של "דה יורה", מגזין הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן באוניברסיטת תל-אביב.
במהדורה זו תמצאו שילוב של חדשות ומאמרים על מגוון רחב של נושאים, אשר מציגים את האיכות ואת רוחב היריעה של הפעילויות הענפות שלנו. כפי שאנו מאמינים שתוכלו ללמוד משפע הכתבות והעדכונים בגיליון החגיגי, גם בשנה החולפת, הפקולטה הגיעה לשיאים חדשים וחוותה תקופה של פריחה ושגשוג. המרצים והמרצות שלנו השיגו הישגים יוצאי דופן בארץ ומחוצה לה, סטודנטים וסטודנטיות שלנו הצליחו בצורה מעוררת גאווה והשתאות, הקליניקות שלנו המשיכו לשנות את פני החברה הישראלית, והחיים האקדמיים בפקולטה תססו ופרצו גבולות.
יכולתה של הפקולטה להמשיך ולהצטיין, תוך כדי התחדשות והתאמה לאתגרי התקופה לא הייתה מתאפשרת ללא הכישרון והעבודה הקשה של חברי וחברות הסגל האקדמי, הקליני והמנהלי שלנו, של הסטודנטיות והסטודנטים המעולים שלנו, וכמובן ללא התמיכה והאמון שלכם –  מעגל הידידים, הידידות, התורמים והתורמות היקרים והיקרות שלנו.
בפתחה של שנה חדשה זו, סגל הפקולטה מאחל לכם ולכן חג שמח ושנה טובה ומאושרת, ואנו מקווים להתראות בקרוב בין כתלי הפקולטה.

 

קריאה מהנה! 

אנו מתכבדים לשלוח לעיונכן/ם את גיליון ראש השנה החגיגי של מגזין הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן לשנת תשפ"ב.

 

במהדורה זו תמצאו שילוב של חדשות ומאמרים על מגוון רחב של נושאים אשר מציגים את האיכות ורוחב היריעה של הפעילויות שלנו. גם בשנה החולפת, על אף השפעת הקורונה, הפקולטה הגיעה לשיאי הצלחות חדשים וחוותה תקופה של פריחה הבאה לידי ביטוי 
בקליטת חברי וחברות סגל חדשות, במחקר פורץ דרך ועוד.

 

יכולתה של הפקולטה להתחדש ולהתאים את עצמה לרוח התקופה לא הייתה מתאפשרת ללא התמיכה והאמון של חברי הסגל האקדמי והמנהלי שלנו, הסטודנטים וכמובן מעגל הידידים התורמים.

 

בפיתחה של שנה מאתגרת אנו מאחלים לכן/ם חג שמח, גמר חתימה טובה ולהתראות בקרוב בין כתלי הפקולטה.

 

קריאה מהנה! 

אנו מתכבדים לשלוח לעיונכן/ם את גיליון ראש השנה החגיגי של מגזין הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן לשנת תשפ"א.

 

במהדורה זו תמצאו שילוב של חדשות ומאמרים על מגוון רחב של נושאים אשר מציגים את האיכות ורוחב היריעה של הפעילויות שלנו. גם בשנה החולפת, על אף השפעת הקורונה, הפקולטה הגיעה לשיאי הצלחות חדשים וחוותה תקופה של פריחה הבאה לידי ביטוי בפתיחת תכנית לימודים חדשה לתואר ראשון במשפטים ומדעי המחשב, בקליטת חברות סגל חדשות, במחקר פורץ דרך ועוד.

 

יכולתה של הפקולטה להתחדש ולהתאים את עצמה לרוח התקופה לא הייתה מתאפשרת ללא התמיכה והאמון של חברי הסגל האקדמי והמנהלי שלנו, הסטודנטים וכמובן מעגל הידידים התורמים.

 

בפיתחה של שנה מאתגרת אנו מאחלים לכן/ם חג שמח, גמר חתימה טובה ולהתראות בקרוב בין כתלי הפקולטה.

  

קריאה מהנה! 

 

אנו מתכבדים לשלוח לעיונכם את גיליון ראש השנה החגיגי של מגזין הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן לשנת תש"ף.

 

במהדורה זו תמצאו שילוב של חדשות ומאמרים על מגוון רחב של נושאים אשר מציגים את האיכות ורוחב היריעה של הפעילויות שלנו. כפתיח תוכלו לקרוא על תביעה ייצוגית אמיצה וראשונה מסוגה הקשורה לבריאות הציבור בישראל אותה מובילה הקליניקה לצדק סביבתי וזכויות בעלי חיים. תוכלו למצוא גם ראיון מרתק עם פרופ' אריאל פורת , נשיא אוניברסיטת תל אביב, ומאמר המציג את מחקרה החדשני של ד"ר מיקי זר בתחום הפרטיות. אנו גם משוחחים עם בוגרים, סטודנטים, וגם עם פרופ' מני מאוטנר שפרש לאחרונה.

 

אנו בטוחים שתמצאו את מגוון הנושאים אותם ריכזנו עבורכם במגזין זה מעניינים במיוחד לקריאה ומאחל חג שמח, גמר חתימה טובה ולהתראות בקרוב בין כתלי הפקולטה.

 

קריאה מהנה!

 

"דה יורה" - ראש השנה תשע"ט

במהדורה חגיגית זו תמצאו שילוב של חדשות ומאמרים על מגוון רחב של נושאים אשר מציגים את האיכות ורוחב היריעה של הפעילויות שלנו.

 

כפתיח, תוכלו לקרוא ראיון מרתק עם פרופ' אריאל פורת על פרסונליזציה של ברירות מחדל בעזרת הביג דאטה, ועל הדרכים בהן הביג דאטה וכלים אנליטיים משנים סדרי עולם, כולל דיסציפלינות משפטיות. מהדורה זו עוסקת גם בתכניות הפקולטה שמטרתן לעודד שילוב וקידום של תלמידינו מהציבור הערבי והחרדי. לסיום, אנו משוחחים עם אחד מבוגרינו, עו"ד מוסטפא סנל מטורקיה, על חוויותיו בפקולטה ומדוע דווקא כאן הוא מרגיש בבית.

 

קריאה מהנה! 


 

"דה יורה" פסח תשע"ח

בגיליון החגיגי תמצאו בין היתר ראיון מעמיק עם ד"ר הילה שמיר לרגל זכייתה במענק של המועצה האירופית למחקר (ERC) על מחקרה בנושא יישום גישות מתחום דיני העבודה לסחר בבני אדם. כמו כן, תחום פעילותה של הקליניקה לצדק סביבתי התרחב לאחרונה ומכסה כעת גם הגנה על זכויות בעלי חיים, חידוש מרענן זה זוכה כאן לכתבה ראשונה. בנוסף, תמצאו כתבה על הרחבת קשת ההזדמנויות העומדות בפני הסטודנטים ללמידה באמצעות השתתפות במשפטים מבוימים. לצד זה, הוספנו השנה עוד קורסים המספקים למידה התנסותית וזו סיבה מצוינת לכתבה על אחד הקורסים הבולטים בתחום זה בפקולטה, בשיתוף הפרקליטות – "הפרקליטות בעשייה". ועוד, ראין מרתק עם ד"ר קובי קסטיאל אשר מגיע אלינו היישר מבית הספר למשפטים באוניברסיטת הרווארד.
 

דה יורה -מגזין הפקולטה למשפטים פסח תשע"ז

דה-יורה פסח תשע"ז
בגיליון הפסח החגיגי של מגזין הפקולטה למשפטים לשנת תשע"ז תמצאו שלל ראיונות וכתבות על חידושים בפקולטה, פרס ישראל לפרופ' נילי כהן, חילופי הדקאן האחרונים, המשפטנים מרחבי העולם, בוגרי תכנית קרן פרסול לתואר שני בינלאומי, הארכת תמיכת קרן משפחת צבי ועפרה מיתר במרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים לעשרים שנים נוספות, זום מיוחד על פרויקט החונכות ותכנית תל אביב - נורת'ווסטרן המציינים עשור ועוד ועוד.

דה יורה -מגזין הפקולטה למשפטים פסח תשע"ז

דה-יורה ראש השנה תשע"ח
בגיליון ראש השנה החגיגי של מגזין הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן לשנת תשע"ח תמצאו כתבה נרחבת המוקדשת לעבודתה החשובה של הקליניקה לזכויות אדם בפקולטה, תוך שימת דגש על פועלה במתן קול לאוכלוסיות מוחלשות בישראל. כמו כן, ראיון מעמיק עם פרופ' דפנה הקר על ספרה החדש העוסק במודל המשפחתי המשתנה בעידן הגלובליזציה, ותפקיד המשפט בעיצובו. תוכלו לקרוא גם על תוספת הכוח המשמעותית לנבחרת המרצים החזקה של הפקולטה בדמות הצטרפותם של פרופ' אסף חמדני וד"ר נטלי דודזון. ולקינוח, פרופ' אייל גרוס וד"ר יופי תירוש מציעים טעימה מספרם החדש אותו ערכו, "לחם חוק: עיונים במשפט ואוכל".

  
  

דה-יורה ראש השנה תשע"ז 

על שתי תרומות חשובות של ידידי הפקולטה בקנדה, לקליניקות ולחקר המשפט העברי * זום על הקליניקה לדיור, קהילה ומשפט * ארבעה מומחים על הרפורמה הצפויה בהתמחות ושאלת הצפת שוק עורכי הדין * בוגרים בכותרות: איתן אורנשטיין, נשיא ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, ד"ר מנאל תותרי ג'ובראן מאוניברסיטת בר-אילן וד"ר שרון ידין, מחברת הספר "רגולציה תאגידית" * על הישגי נבחרת הפקולטה בתחרות הצלב האדום הבין-לאומי למשפט הומניטרי * ריאיון חגיגי עם העורכת הראשית הראשונה והנוכחית של עיוני משפט, לרגל ארבעים כרכים לכתב העת * על קורס הסימולציה של עסקה בין-לאומית, הנערך בפקולטה מול תלמידי בתי ספר מובילים למשפטים בארה"ב * וגם יוזמה ברוכה של הספריה מאתגרת את הבאים בשעריה
 

 

 
דה-יורה פסח תשע"ו
לידיעתכם, מהיום נבחנים בפקולטה על גבי מחשבים * ההשקה החגיגית של מכון ש. הורוביץ לקניין רוחני * מאיר לינזן, הרצוג פוקס נאמן, על התמיכה בפקולטה * בוגר בכותרות: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט * על המכון החדש למשפט ופילנתרופיה * דיויד גילה חוזר לפקולטה לאחר כהונה כממונה על ההגבלים העסקיים וסערה ציבורית חריגה * זום על הישגי הקליניקה לתובענות ייצוגיות * מאמצי הפקולטה בתחום ההעדפה המתקנת נושאים פרי * על השתתפות הפקולטה ברפורמה בתחום חדלות הפירעון * מחקר חדש חושף: נשים מופלות לרעה ע"י הגולשים באי-ביי * הכירו את הגר - קידום מדיניות דיור ציבורי הוגן בפקולטה * יוזמה מוצלחת של הפקולטה לחיזוק העדכון השוטף של ידידיה ותומכיה מקרב המערכת המשפטית 

 

 

                         

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>