דבר הדקאן

פרופ' ישי בלנק

​​​

ברוכים הבאים לפקולטה למשפטים
הפקולטה, ממשיכתו של בית הספר הגבוה למשפט ולכלכלה אשר נוסד בשנת 1935, היא המוסד הוותיק בארץ ללימוד משפטים. מאז, צמחה הפקולטה והתפתחה וכיום פועלים במסגרתה לא פחות מתשעה מרכזים ומכוני מחקר ושמונה קליניקות משפטיות, ויוצאים לאור מטעמה שישה כתבי עת וסדרות ספרים בתחומי המשפט השונים​. הפעילות המחקרית הענפה, מסורת המצוינות האקדמית והאיכות האנושית הגבוהה של הסגל והסטודנטים הופכים את הפקולטה לבית הספר למשפטים הבכיר בישראל, ומציבים את הפקולטה בשורה היוקרתית הראשונה של בתי הספר למשפטים בעולם.

 

הסגל, הסטודנטים ותפיסת ההוראה בפקולטה
בפקולטה מלמדים כ-45 אנשי סגל בכיר, כולם בעלי שם בתחומם, וכן כ-70 מרצים אורחים, עורכי-דין בכירים, שופטים וחברי סגל מתחומים אחרים באקדמיה בישראל, וכ-25 מרצים מחו"ל, המגיעים מדי שנה מאוניברסיטאות ידועות בעולם, וזאת הודות למעמדה הבינלאומי של הפקולטה וכחלק מתפיסת הפקולטה את אופי המשפט המודרני בעולם גלובלי.

בכל שנה מסיימים בהצלחה מאות סטודנטים, מישראל, כמו גם ממגוון מדינות נוספות, את תכניות הלימוד השונות בפקולטה ומצטרפים לארגון הבוגרים הגדול והיוקרתי שלנו. אמנם, בוגרי הפקולטה מהווים רק 4% מבין הניגשים לבחינות לשכת עורכי הדין בארץ אבל אותם 4% הם בעלי אחוז ההצלחה הגבוה ביותר בבחינות הלשכה, ולכן אין זה מקרי כי הם משתלבים בעמדות בכירות לא רק בענף עריכת הדין והמשפט בישראל אלא גם בתקשורת, בעולם העסקים, בממשל, בבית המחוקקים ובתחומי הנהגה אחרים בחברה. אין זה מקרי גם כי כבר בשלב החשוב הראשון בקריירה, תקופת ההתמחות, הבוגרים שלנו נהנים מיתרון עצום בהשגת מקום התמחות שמהווה מקפצה להמשך דרכם, וזאת הודות לאיכות ההוראה לה זכו ולמערך ההשמה הייחודי להתמחות, אותו מפעילה הפקולטה.

ואולם, יתרונם של בוגרי הפקולטה נובע גם מתפיסת ההוראה בפקולטה, ובמרכזה האמונה כי המשפט אינו רק בסיס לקריירה מרתקת ומתגמלת ולחינוך ליכולת ניתוח, לימוד וחשיבה אלא גם הכלי ליזום ולהוביל שינויים חברתיים, כלכליים ופוליטיים ובכך לעצב את דמותה של המדינה. על כן, הסטודנטים שלנו, כבר בתואר הראשון, מוזמנים להשתתף בקליניקות המשפטיות לסיוע משפטי בתחומים שונים ולאוכלוסיות שונות, להשתתף בגיבוש חקיקה, בעריכת כתבי העת המשפטיים של הפקולטה, במשפט המבוים השנתי ועוד. בנוסף, כחלק מאוניברסיטת תל-אביב הגדולה, מציעה הפקולטה שפע של תכניות העשרה מתחומים כגון כלכלה, היסטוריה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדע המדינה ועוד. שילוב זה מרחיב את תפיסת העולם, ההבנה והיכולות המשפטיות של בוגרינו ומעניק להם מקדמה משמעותית נוספת בעולם המשפט התחרותי של היום.

 

הצטרפו להצלחה שלנו
כבוגר הפקולטה אני חש כבוד ואחריות מיוחדת להצעידה לעבר יעדים חדשים נוספים, במחקר ובהוראה, אל מול האתגרים שמציב עולם המשפט, כראי של ההתפתחות האנושית. אני מזמין אתכם להצטרף להצלחה של הפקולטה למשפטים, כתלמידים, בוגרים, חוקרים, מרצים וידידי הפקולטה, ומאחל לכולנו המשך עשייה והשפעה פורצת דרך, באקדמיה, בעולם המשפט ובחברה.

 

שלכם,

פרופ' ישי בלנק

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>