מועמדים ותכניות לימוד

מועמדים ותכניות לימוד

נעים להכיר
הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב היא מוסד אקדמי בעל מוניטין ויוקרה רבה בארץ ובעולם. מעמד מכובד זה הוא תוצר של היסטוריה של הקפדה על מצוינות אקדמית ופיתוח והתחדשות בלתי פוסקים של מגוון תכניות הלימוד בפקולטה, מרכזי המחקר והקליניקות המשפטיות, כתבי העת המשפטיים ופרויקטים רבים נוספים. בדף למועמדים תמצאו מידע מרוכז על אופי הלימודים בפקולטה ובאוניברסיטה, הערכים והתכנים הרבים אליהם תחשפו במהלך הלימודים, המעגלים החברתיים השונים שייפתחו בפניכם והיעדים הרבים אליהם תוכלו להגיע בסיום הלימודים, כאשר גם בשלב הראשון בקריירה - ההשמה להתמחות, "מרכז קריירה ומשפט" הפועל בפקולטה ישמח לסייע. לרשותכם שם גם מבחר סרטונים קצרים בהם סטודנטים ובוגרים מספרים על חווית הלימודים מנקודת מבטם שלהם.


יום פתוח למועמדים לכל התארים - ההזדמנות לשאול את כל השאלות
לקראת הרישום לשנה הקרובה ואף לקראת סמסטר ב', נערך יום הפתוח בו תוכלו לפגוש את צוות המרצים, לשאול את כל השאלות אודות תנאי הקבלה, דרישות התואר והליכי הרישום, ולהתרשם בעצמכם מהרמה האקדמית הגבוהה, ממגוון התכנים והתכניות השונות ומעושר האפשרויות אשר יפתחו בפניכם לאחר קבלת התואר בפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן באוניברסיטת תל אביב. מומלץ להקדים ולהירשם ליום הפתוח. 


תכניות לימודים גמישות ועשירות בתכנים 
תכניות הלימודים בפקולטה מבוססות על היצע קורסים עשיר ומעמיק, בקשת רחבה של נושאים, משפטיים ואחרים, המועברים על ידי סגל גדול ומגוון: לצד סגל המחקר הקבוע והסגל הרחב של מורים מן החוץ, מהפרקטיקה, מכס השיפוט ומתחומים אקדמיים אחרים, מלמדים מדי שנה בפקולטה כ-25 חוקרים אורחים מהאוניברסיטאות המובילות בחו"ל. הדבר מהווה חלק מהדגש המושם בפקולטה למשפטים על לימודי המשפט בהקשרים בין-תחומיים, חברתיים וגלובליים. יתרון גדול נוסף של היצע הקורסים הרחב, מעבר לקורסי החובה המועטים בכל תואר, הוא חופש בחירה גדול במיוחד וכר נרחב לביטוי אישי ולהתמקצעות.  


מגוון מסלולים לתואר שני עיוני
בתואר השני העיוני אפשרויות ההתמקצעות רק הולכות ומתרחבות. התכנית לתואר שני כוללת חמישה מסלולי התמחות: מסלול כללי, מסלול מסחרי, מסלול ציבורי, מסלול אזרחי ומסלול פלילי. לצד מסלולים אלה, מפעילה הפקולטה שתי תכניות לתואר שני עיוני אקזקיוטיבי בשנה אחת, בשיתוף אוניברסיטאות יוקרתיות בארה"ב: תכנית תל-אביב ברקלי במשפט מסחרי ותכנית תל-אביב נורת'ווסטרן במשפט ציבורי. התכניות האקזקיוטיביות מיועדות לבעלי ניסיון מעשי בתחומים אלה. בנוסף, כמוסד בכיר ללימודי משפט בקנה מידה עולמי, מפעילה הפקולטה תכנית בין-לאומית לתואר שני, למשפטנים מחו"ל המבקשים להכיר מקרוב את מאפייני שיטת המשפט הישראלית והמגמות המשפטיות הייחודיות לישראל, לצד היבטים גלובליים שונים, המפותחים במיוחד במשפט הישראלי.

תכניות ומסגרות להכשרה אקדמית לעורכי-דין
תכנית "בוגרים לומדים" וההשתלמויות האקדמיות הממוקדות, בנושאים כגון רפואה למשפטנים, הגבלים עסקיים ועוד, המוצעות לעורכי-דין במסגרת "מרכז קריירה ומשפט", מאפשרות לבוגרים ולעורכי דין פעילים להעמיק ולקדם את הכשרתם האקדמית בתחומים הנוגעים לעיסוקם היום-יומי.


​מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים - תארים מחקריים ובית לחוקרי משפט צעירים
מאז הקמתו הפך מרכז צבי מיתר, הכתובת האקדמית והמנהלית המלווה ומכווינה את תלמידי המחקר בפקולטה, למרכז הכשרה מוביל לדוקטורנטים בישראל בתחום המשפט ומקור לעידוד מצויינות מחקרית בלתי מתפשרת בתחומי המשפט השונים. המודל הייחודי של מרכז צבי מיתר מעניק לתלמידי המחקר מסגרת עבודה ותמיכה ומאפשר התקדמות מהירה במחקר, בין היתר בזכות מכלול של קורסים וסדנאות ייחודיות באוריינטציה מחקרית, אפשרות לשהות סמסטר באוניברסיטה מובילה בחו"ל, נטילת חלק בכנסים ובהוראה ומגוון פעילויות אקדמיות נוספות, במיוחד לחוקרים צעירים.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive