ד"ר אורית הירש-מציאולס

 

 

ד"ר אורית הירש-מציאולס

E-mail: orithirsch@mail.tau.ac.il

ד"ר אורית הירש-מציאולס היא אנתרופולוגית שמתמחה בחקר קשרי אדם-חיה ואנתרופולוגיה של יוון המודרנית. מחקר הבתר הדוקטורט שלה נערך בהנחיית פרופ' דפנה הקר, ובמסגרת תוכנית קולר-מנמון לזכויות ורווחת בעלי חיים. המחקר מתמקד בפיילוט הניסיוני לשילוב חיות לוויה בבתי גיל הזהב, תוך שילוב בין מספר עולמות דעת אשר כוללים: אנתרופולוגיה של יחסי אדם-חיה, דיני בעלי-חיים, גרונטולוגיה ומשפט זקנה ותרפיה בסיוע בעלי-חיים. במסגרת המחקר, אורית בוחנת את השפעתם של קשרי א.נשים בזקנה וחיות לוויה על הפגת הבדידות, רווחת השותפים.ות לקשר והשמירה על זכויותיהם.ן.

 

את עבודת הדוקטורט שלה, אשר כתבה במסגרת המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון, הינחו פרופ' ניצה ברקוביץ ופרופ' ניר אביאלי וכן, פרופ' חיים חזן מאוניברסיטת תל-אביב. המחקר התבסס על עבודת שדה אנתרופולוגית באי היווני פארוס (Paros) בזמן המשבר הכלכלי ועסק ביחסי אדם-כלב ופוליטיקה של שייכות. מחקר זה נערך בתמיכת מלגת הצטיינות הדיקאן ומלגת מחקר מטעם המרכז לחקר פוליטיקה וחברה אירופית באוניברסיטת בן-גוריון. מאמריה של אורית פורסמו באסופה אקדמית על אנתרופולוגיה של הפחד, בהוצאת LIT-Verlag, ובכתבי העת Journal of Contemporary Ethnography ו'עיונים בתקומת ישראל'.

 

אורית היא מייסדת-שותפה של הקהילה האקדמית לחקר יחסי אדם-חיה באגודה האנתרופולוגית הישראלית ומייסדת-שותפה של הפורום לחקר קשרי אדם-חיה בחוג ללימודי הסביבה (אוניברסיטת תל אביב). היא משמשת כיועצת ליחסי אדם-חיה ועמיתת מחקר במעבדה Tech4Animals (אוניברסיטת חיפה). כמו כן, היא לוקחת חלק פעיל בקבוצת מחקר מולטי-דיסציפלינרית, המבצעת מחקר יישומי בנושא הפגת הבדידות ויצירת קהילה רב-מינית (multi-species community) ורב-דורית בעיר תל אביב.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>