הקליניקה לזכויות ניצולי שואה וא/נשים בזקנה

  • מי אנחנו
  • דוגמאות לפעילות בשנים האחרונות
  • ניירות עמדה
  • הקליניקה לזכויות ניצולי שואה וא/נשים בזקנה בתקשורת
  • ייעוץ למעסיק/ה הסיעודי

 

הקליניקה לזכויות ניצולי שואה וא/נשים בזקנה הוקמה בשנת 2011. באותה עת הייתה הקליניקה אחד הגורמים היחידים בארץ אשר העניקו ייצוג משפטי, ללא תשלום, בנוגע לזכויות של ניצולי שואה. בשנת 2016 הרחיבה הקליניקה את עיסוקה לתחום הזקנה, ובדרך זו מקנה  לניצולי השואה, כמו גם לכלל הזקנות והזקנים בישראל, טיפול הוליסטי המתייחס לכלל הנושאים המעסיקים אותם. כך, לצד העיסוק בזכויות הייחודיות של ניצולי השואה, מסייעת הקליניקה ללקוחותיה גם בסוגיות של ביטחון סוציאלי, פנסיה, סיעוד, צרכנות, זכויות רפואיות, אפוטרופסות, אוטונומיה בקבלת החלטות ועוד.

 

עורכות הדין של הקליניקה, יחד עם הסטודנטיות והסטודנטים, מעניקות לא/נשים בזקנה ברחבי הארץ ייעוץ  וייצוג משפטי ללא תשלום בפני רשויות מנהליות וכן בבתי משפט בערכאות השונות. מלבד ייצוג משפטי, הקליניקה מפעילה פרויקטים קהילתיים, מעורבת בעיצוב מדיניות, הליכי חקיקה ומפעילה קו חם של מענה טלפוני לשאלות של א/נשים בזקנה ובני משפחותיהם.

 

הקורס המלווה את הקליניקה מציג תיאוריות רלוונטיות לממשקים שבין המשפט לזקנה, ושואל אם ראוי לקדם חקיקה שמתייחסת בנבדל לזקנים (למשל, אמנה לזכויות זקנים), או לוודא שכל דבר חקיקה יעבור בחינה של ההשפעה שלו על אנשים זקנים; האם יש מקום לעורכי דין שמתמחים בelder law- או שמא צריך לצייד את כלל עורכי הדין ברגישות לצרכים של לקוחות זקנים; והאם ההתייחסות המיוחדת של החוק לזקנה עלול לחזק גילנות (ageism) פסולה.

 

בנוסף, עוסק הקורס בדינים הרלוונטיים לניצולי שואה, תוך מיקומם על ציר היסטורי וטרנס-לאומי; וסוגיות משפטיות נוספות, כמו האחריות המשפטית של ילדים בגירים כלפי הוריהם; דיני סיעוד וזיקתם לדיני הגירה ועבודה; הגנה על זקנים מפני עסקאות מיותרות ועוד. בקורס מתארחות ומתארחים עובדים סוציאליים, עורכי דין, שופטים ואנשי מקצוע אחרים העוסקים בזקנה ומשפיעים על זכויות הזקנים.
 

לפניות בנושאי משפט וזקנה ניתן להשאיר הודעה בטלפון 03-6406778
 

לשאלות של מעסיקים של מהגרי עבודה בענף הסיעוד ניתן לפנות אל הקליניקה במייל: siudhelp@gmail.com או בטופס פנייה המקוון.

https://forms.monday.com/forms/30a91055e60ba0a18c37c72d540eb0ce?r=use1

​סגל הקליניקה

 

פרופ' דפנה הקר מנחה אקדמית עו"ד ליעד סטרולוב מנחה קלינית עו"ד יעל הבסי-אהרוני מנחה קלינית

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>