הישגים

הישגים
  • 2015-2016
  • 2013-2014
  • 2011-2012
  • 1995-2010

2016

הקליניקה לדיור, קהילה ומשפט השיגה חתימה של 80 אחוז מדיירי מתחם רחוב הבעש"ט פינת שדרות ירושלים ביפו, על ניהול מומ"מ עם יזם לפרויקט פינוי בינוישל 7 בניינים במתחם, בליווי הקליניקה.

לחצו לקריאת כתבה במגזין הפקולטה לראש השנה תשע"ז על הקליניקה.

הקליניקה לתובענות ייצוגיות עמדה מאחורי התיקון לחוק התובענות הייצוגיות אשר יסייע לשיפור ולייעול מכשיר התובענות הייצוגיות בישראל, לטובת הציבור.  

לכתבה בדה-מרקר על התיקון בחוק התובענות הייצוגיות.

הקליניקה לזכויות אדם הגישה עתירה לבג"צ בשם מורה לאזרחות ותנועת "חינוך ישראלי" כנגד אופן מינוי נציגי הציבור בוועדות המקצוע שפועלות במשרד החינוך.

הקליניקה לתובענות ייצוגיות זכתה ב"אות יקיר התובענה הייצוגית" במסגרת הכנס השנתי השישי לתובענות ייצוגיות מטעם מרכז "הלכה למעשה". 

לחצו לקריאת כתבה במגזין הפקולטה לפסח תשע"ו על הקליניקה.
 

בעקבות עתירה שהגישה הקליניקה לזכויות אדם, בשמן של שתי טרנסג'נדריות, ביטל משרד הפנים את הדרישה כי שינוי פרטי המין במרשם האוכלוסין יותנה בביצוע ניתוח לשינוי מין.

הקליניקה לזכויות פליטים והמוקד לפליטים ולמהגרים השיגו קביעה תקדימית בבית הדין לעררים בירושלים, לפיה הפסילה הגורפת של משרד הפנים את הזכאות למעמד של פליט מעריקים מצבא אריתריאה, סותרת את אמנת הפליטים מ-1951, עליה חתומה ישראל.

הקליניקה לזכויות אדם השיגה את ביטול ההחרגה של נשאי HIV מזכאות לתגמולי ביטוח בריאות בקופות החולים.

יוזמה והצעת חוק של הקליניקה לזכויות עובדים הובילה לשינוי בתקופת ההתיישנות לתביעת דמי הבראה.

2015

הקליניקה לזכויות אדם ייצגה את הועד למלחמה באיידס במאבק ארוך מול קופת חולים ושני רופאים שבסופו נפסק כי מניעת טיפול רפואי מנשא HIV אינה חוקית ומהווה אפליה אסורה.

הקליניקה לזכויות עובדים השיגה פסק דין תקדימי בבית הדין האזורי לעבודה, המחייב את קליטתם של עובדי קבלן כעובדים מן המניין במנהל התכנון. לקריאת פסק הדין.

 
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive