הקליניקה לזכויות בהליך הפלילי

הקליניקה לזכויות בהליך הפלילי
  • מי אנחנו
  • פעילות והישגים
  • דוחות שנתיים
  • כתבו עלינו

 

לסטודנטים המשתתפים בקליניקה ניתנת הזדמנות להכיר את ההליך הפלילי מזווית הראיה של הסניגור, הניצב לימין החשוד והנאשם, אל מול מערכת אכיפת החוק במדינה, ולבחון מקרוב כיצד הגנה על זכויות הנאשם, אשר פעמים רבות רב המרחק בינו לבין הייצוג של דמות הפושע בקולנוע ובטלוויזיה, מהווה לא פשרה מוסרית אלא להפך, מחויבות מוסרית לעורר ספק, למנוע ניצול לרעה של כוחן של מערכות אכיפת החוק ולהסתכלות רחבה על כלל האינטרסים המעורבים בהליך הפלילי.


הסטודנטים לוקחים חלק בהכנת התיקים הפליליים ומסייעים לעורכי הדין של הקליניקה בייצוג במשפט. התיקים בהם טיפלה הקליניקה במהלך השנים היו מגוונים: החל מהעברות החמורות ביותר בספר החוקים וכלה בעבירות קלות, החל מערעורים בפני בית המשפט העליון וכלה בתיקים עובדתיים המנוהלים בבית משפט השלום.

החל משנת הלימודים תשע"ט תעסוק הקליניקה גם בממשקים שבין המשפט הפלילי למשפט המינהלי. במסגרת זו היא תנהל בין היתר עתירות עקרוניות בבג"ץ בנושא זכויות חשודים, נאשמים ואסירים, וכן תעלה טענות מינהליות וחוקתיות - לרבות עקרוניות - במסגרת ההליך הפלילי עצמו.

המפגשים בכיתה מוקדשים לבחינת נושאים פרקטיים ותאורטיים המתעוררים בהליך הפלילי, ובהם דילמות מרכזיות העולות במהלך ניהול ההליך הפלילי. כמרצים אורחים בקורס ישתתפו ממלאי תפקידים שונים בהליך הפלילי - שופטים, תובעים, סניגורים ושוטרים.


​סגל הקליניקה:

ד"ר שי וזנר - מנחה אקדמי

עו"ד ד"ר אלקנה לייסט - מנחה אקדמי, הסניגור הציבורי המחוזי של מחוז ת"א

עו"ד משה קשלס - מנחה קליני

עו"ד רענן גלעדי - מנחה קליני, המנהל המקצועי של מערך הקליניקות

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive