אדם-חיה: היבטים משפטיים, חברתיים ואתיים

18 בנובמבר 2019, 17:00 - 20:00 
אולם "כס המשפט" ע"ש מלכה ברנדר, בניין טרובוביץ (חדר 035) 
אדם-חיה: היבטים משפטיים, חברתיים ואתיים

הכנס יבחן אתגרים וכלים לשינוי מדיניות וגישות ביחסי אדם ובעלי-חיים על צורותיהם השונות בחברה. הוא ייערך לרגל ביקורם בישראל של שני מומחים בינלאומיים שישאו בו נאומים מרכזיים: עו"ד סטיב וייז, מייסדו ונשיאו של הארגון האמריקאי Nonhuman Rights Project); ופרופ' פיליפ טדסקי, מנהל המכון ליחסי אדם-חיה באוניברסיטת דנוור. לאחר מכן יתקיים פאנל מומחיות/ים בינתחומי, שיעסוק בנושא ובהצעות מעשיות לשינוי בהקשר הישראלי.

 

צפייה בתוכנית הכנס

הציבור מוזמן- הכניסה חופשית בהרשמה מראש בטופס זה.

לדף האירוע בפייסבוק.

 

אנו שמחים להודיע גם שבמהלך חודש נובמבר ילמד עו"ד וייז קורס מרוכז במשפט זכויות בעלי-חיים בפקולטה. מועדי השיעורים מפורטים בקובץ המצורף.

 

עו"ד סטיב וייז הוא מייסדו ונשיאו של הארגון האמריקאי Nonhuman Rights Project, המגיש תביעות להכרה בזכויות בעלי החיים ולשינוי מעמדם המשפטי ברחבי העולם. הארגון היה מעורב בתקדים היסטורי בארגנטינה, שם הכיר בית המשפט בקופת שימפנזה כישות משפטית והורה על שחרורה מגן חיות בו הוחזקה, והוא מצוי כיום בעיצומו של הליך תקדימי נוסף למתן צו הביאס קורפוס לשחרור הפילה Happy מגן חיות במדינת ניו יורק.

 

פרופ' פיליפ טדסקי הוא מנהל המכון ליחסי אדם-חיה בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת דנוור. הוא חוקר, מלמד ומתמחה בשיטות טיפול מבוססות קשר הדדי בין בני אדם ובעלי-חיים, השלכותיו הבריאותיות והאתיות, והקשר בין אלימות, התאכזרות לבעלי-חיים וצדק חברתי וסביבתי. לאחרונה ראה אור ספר שהוא שותף לכתיבתו, Transforming Trauma: Resilience and Healing Through Our Connections With Animals.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>