המחקר אודות דפוסי תרומה של יחידים, קרנות וחברות בישראל.

גליה פיט, מנהלת את המכון למשפט ופילנתרופיה ועוסקת בעידוד המחקר אודות דפוסי תרומה של יחידים, קרנות וחברות בישראל. עו"ד גליה פיט, מנהלת המכון, צברה ניסיון רב בתחום הארגונים החברתיים וקידום פרויקטים קהילתיים, ופיקחה על תכניות שונות לסיוע משפטי במסגרת הפקולטה במשך למעלה מעשור. עו"ד פיט פרסמה מספר מאמרים בנושאי מיסוי, תאגידים ואפשרויות הסיוע המשפטי לפיתוח עסקי וכלכלי בקרב שכבות מוחלשות

החוקר.ת מאחורי המחקר

גליה פיט, מנהלת את המכון למשפט ופילנתרופיה ועוסקת בעידוד המחקר אודות דפוסי תרומה של יחידים, קרנות וחברות בישראל.

 

המכון למשפט ופילנתרופיה בפקולטה למשפטים מפעיל מעבדת מחקר לפילנתרופיה שמטרתה לעודד את הרשויות הממשלתיות (רשות התאגידים, רשות המיסים) לאסוף נתונים אודות תרומות לארגונים חברתיים ולהנגיש את הנתונים הנאספים למחקר ולציבור. כחלק ממעבד המחקר, ובשיתוף פעולה עם ארגון מעלה נאספו נתונים אודות תרומות חברות ציבוריות, על סמך דיווחי החברות בדו"חותיהם ובהשוואה לנתוני רשות המיסים (באמצעות הלמ"ס). מן הנתונים הזמינים מצטיירת תמונה חלקית בלבד לפיה היקפי התרומה של החברות הציבוריות בישראל נמוכים. כך למשל 203 מתוך 417 החברות הנסחרות דיווח על תרומה לארגונים חברתיים בשנת 2017.

 

אחת המקסנות המתבקשות מן הממצאים היא שראוי שהרגולטורים יחילו חובות דיווח עיתיות, אחידות ופשוטות על חברות בישראל ביחס להיקף התרומה, סוגה (בכסף, שווה כסף או התנדבות עובדים) ויעדיה.

תרומות חברות ציבוריות בישראל - תמונת מצב 2013-17

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>