סוזנה בלסון

סוזנה בלסון

ביוגרפיה

סוזנה בלסון היא תלמידה לתואר שלישי במרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים בפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן, אוניברסיטת תל אביב. את עבודת הדוקטורט שלה, אשר כותרתה: "ההליך הפלילי בישראל בעניינם של אישי ציבור: מקרה מיוחד?", היא כותבת בהנחייתו של ד"ר שי ווזנר.

סוזנה היא בוגרת תואר ראשון במשפטים בהצטיינות, מביה"ס למשפטים ע"ש חיים שטריקס, המסלול האקדמי המכללה למינהל, ובעלת תואר שני במשפטים בהצטיינות, מאוניברסיטת תל אביב.

עד שהחלה את לימודי הדוקטורט, עסקה סוזנה כעורכת דין במשרדים המובילים בישראל בתחום הצווארון הלבן, ושימשה כעוזרת משפטית לשופטת בתחום הפלילי.

עבודה שוות תזה אשר כותרתה: "מוסד השימוע בישראל - היבטים השוואתיים, היסטוריים ונורמטיביים", כתבה סוזנה בשנת 2018, בהנחייתו של ד"ר שי ווזנר. עבודה זו בוחנת מצדדיו השונים, באמצעות ניתוח השוואתי, היסטורי ונורמטיבי, את מוסד השימוע במשפט הישראלי, שהינו בעל משמעות מכרעת בהליך הפלילי. העבודה ממחישה את התפתחותו ההיסטורית הייחודית של מוסד השימוע בישראל אשר הובילה לחריגותו בנוף ההשוואתי. מוסד השימוע בישראל מבוסס על מודל מנהלי ולא על מודל שיפוטי, כמקובל במדינות רבות בעולם. העבודה מדגישה את רגישותה הפוליטית והמשפטית של סוגיית השימוע ואת השאלות המורכבות שהיא מעוררת. כמו כן, העבודה שופכת אור על יחסי הכוח בין המוסדות השלטוניים בישראל, ודרכי ההתמודדות עם השינויים התקופתיים והתפיסתיים בעיצובו של ההליך הפלילי.

מחקר

עבודת הדוקטורט של סוזנה, בהנחייתו של ד"ר שי ווזנר, עוסקת בהליך הפלילי במקרה המיוחד של אישי ציבור.

סוזנה מבקשת לדון בעבודתה במאפיינים הייחודיים של ההליך הפלילי נגד אישי ציבור, ולבחון האם יש מקום לחשיבה מחודשת באשר לעיצוב הראוי של ההליך הפלילי בעניינם, תוך שקילת הצורך בקביעת כללים פרוצדוראליים ייחודיים בנושאים מסוימים. העבודה בוחנת האם ההכרה בהליך הפלילי נגד אישי ציבור כקטגוריה נפרדת ושונה מההליך הפלילי הכללי, עשויה לשמש ככלי למלחמה בשחיתות הציבורית בישראל.   

תחומי עניין

משפט פלילי, סדר דין פלילי, משפט והיסטוריה, משפט וחברה, משפט וחשיבה פוליטית.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive