נדב כנען

ניווט מהיר:
נדב כנען

מחקר

נדב כנען הוא תלמיד לתואר שלישי (שלב א') במרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. את עבודת הדוקטורט שלו שכותרתה: The Transformation of the Cherokee Property System and its Concept of Ownership הוא כותב תחת הנחייתם של ד"ר דוד שור (אונ' ת"א) וד"ר ג'ולי ריד (Pennsylvania State University). המחקר עוסק בהיסטוריה של דיני הקניין ובוחן את השינויים שחלו במשטר הקנייני של השבטים האינדיאניים בדרום מזרח ארה"ב (ובמיוחד את האבולוציה של זכות הבעלות), בעקבות מפגשם המתמשך עם המתיישבים הלבנים במהלך המאות ה-18 וה-19. בשנת 2020 זכה נדב במלגה עבור כתיבת המחקר מטעם המרכז לחקר ארה"ב באוניברסיטת ת"א בשיתוף תכנית פולברייט.

 
נדב הוא בוגר תואר ראשון ותואר שני במשפטים מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ובוגר מסלול מחקר מקדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, שבמסגרתו השלים כתיבת עבודת תזה שכותרתה: The Traditional Property System of the Cherokees and other Southeastern Indians. עבודת המחקר נכתבה בשפה האנגלית תחת הנחייתם של פרופ' גד ברזילי, ד"ר אלכסנדר (סנדי) קדר וד"ר עילי אהרנסון, וזכתה בציון מצטיין. במהלך כתיבת עבודת התזה היה נדב חוקר אורח בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת טורונטו בקנדה. 
 
במקביל לעבודתו המחקרית שימש נדב כעוזר משפטי בבית המשפט המחוזי בירושלים במשך מספר שנים. לאחר מכן עבד כיועץ משפטי וראש תחום דין משמעתי בלשכה המשפטית של משרד המשפטים, וכיום הוא עובד כיועץ משפטי במחלקה המשפטית של רשות התאגידים.
 
תחומי המחקר של נדב הם משפט והיסטוריה, ההתפתחות של דיני הקניין וזכות הבעלות, משפט ואנתרופולוגיה, והממשק בין זמן למשפט.   

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive