ד"ר יובל לבנת בוסידן

עמית הוראה במנהלת הפקולטה למשפטים
עמית הוראה בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
מנהלת הפקולטה למשפטים עמית הוראה
ניווט מהיר:
ד"ר יובל לבנת בוסידן
טלפון פנימי: 03-6408107
פקס: 03-6407422
משרד: טרובוביץ משפ, 49

מידע כללי

בעל תואר דוקטור למשפטים מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה, ארה"ב. במהלך לימודי הדוקטורט היה גם חבר בקונסורציום למדיניות ציבורית של אוניברסיטת קולומביה.

בין השנים 2003-2012 ייצג עובדים ישראלים ופלסטינים בעבודות מעוטות הכנסה, מהגרי עבודה ומבקשי מקלט, תחילה כיועץ משפטי של עמותת קו לעובד ולאחר מכן במסגרת הקליניקה לזכויות פליטים באוניברסיטת תל אביב. במסגרת הפרקטיקה המשפטית שלו, היה ד"ר לבנת שותף להתדיינויות תקדימיות בבית המשפט העליון (למשל, בג"ץ 11437/05, בו פסל בית המשפט את "נוהל עובדת זרה בהריון", ובג"ץ 1105/06 בו נקבע שיש להרחיב את סל הזכויות הסוציאליות לו זכאיות עובדות סיעוד ותיקות בישראל), וכן לדיונים בוועדת חוקה חוק ומשפט בנושא חוק איסור סחר בבני אדם (2006).

ד"ר לבנת משלב הוראה ומחקר אקדמיים עם פעילות לשינוי חברתי במסגרת המגזר השלישי. בין השנים 2012-2018 שימש כמנכ"ל הוועד למלחמה באיידס, ומאז 2020 משמש כמנכ"ל מרכז אדוה. הוא היה חבר בוועדות ציבוריות שונות (כגון הוועדה לבחינת הקריטריונים לתרומות דם) לצד היותו עמית מחקר במסגרות אקדמיות שונות (לרבות האוניברסיטה החופשית באמסטרדם וקבוצת המחקר Trafflab – גישת העבודה לסחר בבני אדם – באוניברסיטת תל אביב). בין השנים 2014-2017 היה העורך הראשי של כתב העת "מעשי משפט".

ד"ר לבנת מלמד וחוקר דיני הגירה ומדיניות הגירה בפקולטה למשפטים ובתכנית ללימודי הגירה בחוג לסוציולוגיה. הוא המנחה האקדמי של הקליניקה לזכויות פליטים.

פרסומים אחרונים:

Yuval Livnat and Hila Shamir, Gaining Control? Bilateral Labor Agreements and the Shared Interest of Sending and Receiving Countries to Control Migrant Workers and the Illicit Migration Industry, 23(2) Theoretical Inquiries in Law, 65 (2022).

יובל לבנת, ההסכמים הבילטרליים של ישראל עם מדינות המוצא של מהגרי עבודה: במה הם עוסקים, ממה הם מתעלמים ומה הסיבות לכך? עיוני משפט מה (2022).

יובל לבנת, יציאה לשטח עם סטודנטים לביסוס ראייתי של התיק המשפטי: תובנות פרקטיות ופדגוגיות, מעשי משפט יג 333 (2021).

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>