פרופ' ליאון בוים
(פולין, 1911 – ישראל, 1997)
עלה לארץ ב-1957. לימד בחוג למדעי המדינה ובפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, כפרופסור למשפט ציבורי. כמשפטן, חקר את המשפט החוקתי והפלילי וזכויות האדם, בדגש על הקהילה היהודית, בבריה"מ ובמזרח אירופה הסובייטית. את הדוקטורט (האוניברסיטה העברית, 1961) כתב על ביקורת המדינה בברית המועצות ובפולין וכן חיבר את הערך על המשפט בברית המועצות באנציקלופדיה העברית.
בין ספריו: מימון מפלגות ובחירות בישראל ( מפעל השכפול, 1971), משטר ואידיאולוגיה בברית המועצות ובדמוקרטיות העממיות באירופה (ביחד עם רבקה צוקר. אקדמון, 1966), מוסד האומבודסמן (אקדמון, 1965), הערות על התמורות במשפט הפלילי הסובייטי לפי החקיקה מ-1958 (1961).
יהי זכרו ברוך.
אירועים
29
יולי
12:00
מרכז מינרבה מארח The Role Of International And Domestic Proceedings In The Israel - Hamas War
בהרשמה מראש
29
יולי
17:30
מרכז פישר מארח כנס בנושא: התופעה של חברות המנפיקות בבורסה שני סוגי מניות (Dual Class Stock)
ברישום מוקדם
31
יולי
16:00
סדנת שמעונוב ושות' לניתוח כלכלי של המשפט מארחת את Barak Yarkoni
סדנת שמעונוב ושות' לניתוח כלכלי של המשפט