דבר יו"ר ארגון הבוגרים

דבר יו"ר ארגון הבוגרים

בוגרים יקרים,

המקצוע המשפטי השתנה משמעותית במהלך השנים. אני זוכר שכשסיימתי את הפקולטה, לפני יותר מ-20 שנה, התגאיתי בכל פעם שהצגתי את עצמי כעורך-דין כי הרגשתי חלק ממקצוע יקרתי ומוערך. היום, הנתונים מלמדים על ממוצע של עורך-דין אחד לכל 150 אזרחים – היחס הגדול ביותר של עו"ד לאזרח בעולם כולו. בעקבות מספרם העולה של בתי ספר למשפטים ברחבי המדינה ומספרם הגדל של עורכי דין המוסמכים מדי שנה, חשוב לבדל את בוגרי הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב משאר בוגרי בתי הספר למשפטים בישראל. 


​בעידן של גלובליזציה והפרטה, עסקים וחוזים הופכים מורכבים יותר וישנה דרישה גדלה והולכת לעורכי דין אינטליגנטים עם הבנה עמוקה של המקצוע המשפטי. הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן היא, על פי כל הפרמטרים, בית הספר למשפטים הטוב בישראל. דרישות הקבלה לפקולטה הן הגבוהות ביותר בין כל בתי הספר למשפטים במדינה, ולמרות שבוגרי הפקולטה מהווים קצת פחות מ- 5% מכל עורכי הדין המוסמכים בשנה, הם נחשבים למתמחים ולעורכי הדין המחוזרים ביותר בקרב המעסיקים.


מאז סיום לימודיי בפקולטה למשפטים, רכשתי ידע מעשי רב והתפתחתי מקצועית, ובהדרגה הגעתי למשרת מזכיר הממשלה. במהלך השנים, יצא לי להכיר רבים מבוגרי הפקולטה: שופטים, שרים, חברי כנסת, מנכ"לים של חברות ציבוריות ופרטיות, בישראל ובחו"ל, יועצים משפטיים ורגולטורים. למרות שכולנו עובדים במשרות שונות במשק, הידע המשפטי שרכשנו בפקולטה מאחד את כולנו. קל לזהות את בוגרי הפקולטה בתוך קהל של עורכי דין. אני אסיר תודה לפקולטה על שהשרישה בנו פתיחות ויצירתיות מחשבתית, הגורמות לנו לאתגר תבניות חשיבה מקובלות. בוגרי בוכמן אינם רק טכנאי משפט אלא מנהיגים משפיעים המקדמים ומעצבים את דעת הקהל, כל אחד בתחום עיסוקו. 


להיות חלק מה- Alma mater הוא כבוד גדול באוניברסיטאות בארה"ב. בתי ספר יוקרתיים משקיעים משאבים רבים במטרה לטפח אחוות יחידה ולעודד את הזהות המשותפת של הבוגרים שלהם. משפטנים רבים מרגישים מחויבות גדולה לבית הספר שלהם על שסלל את דרכם להצלחה והם לרוב לוקחים חלק פעיל בפקולטה ע"י מעורבות בפעילויות אקדמיות וסטודנטיאליות: הם מרצים בפני סטודנטים, עוסקים בהכוונה מקצועית, מסייעים במלגות ותומכים במחקר וסוללים את הדרך לשיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים ברחבי העולם. 


כשפנו אלי לפני כשנתיים לשמש כיו"ר ארגון הבוגרים של הפקולטה למשפטים התמלאתי גאווה והתרגשות. הפקולטה בה למדתי הפכה להיות בית הספר למשפטים המוביל בישראל ואחד הטובים בעולם בזכות הישגיהם המחקריים של אנשי הסגל שלה, בזכות רמת ההוראה הגבוהה ובזכות השינוי החברתי שהביאו יוזמות חלוציות שנולדו בה והשפעתם על הקהילה המשפטית והחברה הישראלית בכלל. 


בשנים הקרובות אני מקווה לחזק את המותג שלנו כך שבוגרי הפקולטה ירגישו גאים על כך שסיימו לימודיהם בפקולטה הטובה בישראל. אני מודע לכך שקריירות, משפחות ומחויבות חברתית לא מותירים לכם הרבה זמן פנוי. עם זאת, אני מאמין שזה חיוני שנבנה קהילה חזקה של בוגרים ע"י עדכונים שוטפים ומפגשים תקופתיים. אני מזמין אתכם לקחת חלק פעיל בחיי הפקולטה: בהרצאות, בהשתלמויות ובכנסים המתקיימים כאן, וכמובן שבפעילויות המיוחדות אותן אנו מקיימים במיוחד עבורכם. 


בוגרים רבים כבר נמנים על מעגל הידידים של הפקולטה ומרגישים כיצד הנתינה חזרה גורמת להם סיפוק רב. שימו לב לפרסומים שלנו בפייסבוק ובאתר הבוגרים, עקבו אחר ההטבות שאנו מציעים לכם, ובכלל, שמרו אתנו על קשר והיו מעורבים. הרווח יהיה של כולנו. 


​בברכה,

עו"ד צבי האוזר, 
יו"ר ארגון בוגרי הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>