שיא חדש בפקולטה: 14 מסיימי דוקטורט בשנת תשע"ח! שאפו!

העבודות שזיכו את כותביהם בתואר "דוקטור לפילוסופיה" לשנת תשע"ח מרימות תרומה מחקרית משמעותית במגוון תחומי המשפט: תאגידים, נזיקין, זכויות אדם, טכנולוגיה וחדשנות, היסטוריה של המשפט, ועוד

17 יולי 2018

ביום שלישי, 10 ביולי, התקיים בפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן הטקס השנתי של עמיתי מרכז צבי מיתר ומסיימי דוקטורט לשנת תשע"ח. במסגרת האירוע החגיגי, אחד המרגשים שראתה הפקולטה בשנים האחרונות, כיבדה הפקולטה 14 בוגרות ובוגרים של מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים, שקיבלו תואר "דוקטור לפילוסופיה" השנה. זהו מספר שיא של מקבלי תואר דוקטור בשנה אחת, מאז הקמת הפקולטה.

את האירוע כיבדו בנוכחותם גב' עפרה מיתר, אלמנתו של מר צבי מיתר, ובנו מר אביעד מיתר, וכן נשאו ברכות פרופ' אייל זיסר, סגן הרקטור של אוניברסיטת תל אביב, פרופ' שרון חנס, דקאן הפקולטה, ופרופ' גיא מונדלק, יו"ר וועדת תלמידי מחקר. אחרי כן הוענק שי על ידי פרופ' חנס, והבוגרים הטריים הציגו את עצמם ואת נושא עבודת הדוקטורט שלהם. 

במהלך הטקס הוקרן סרטון נפלא, היתולי ומלא חן על סבתא (בגילומה של שוש פוליאקוב) המספרת לנכדה על חוויותיה כדוקטורנטית במרכז מיתר. הסרטון הוכן במיוחד לערב ע"י ד"ר מיקי זר, ממסיימות הדוקטורט. במקביל ללימודיה ועד להיותה מלגאית במרכז מיתר, עסקה ד"ר זר בעריכת סרטי קולנוע וטלוויזיה.

ד"ר עומר פלד וד"ר נעמי לבנקרון נשאו דברים בשם הבוגרים הטריים. שבועיים לאחר הגשת הדוקטורט, חלה בנה בן השבע של ד"ר לבנקרון בסרטן. "על אף המוניטין השלילי של מחלה זו, יתרון מובהק אחד נזקף לזכותה: יכולתה להשתיק רעשי רקע, ולאפשר חשיבה צלולה ורפלקסיבית יותר מאי פעם על הדברים החשובים באמת." ההחלטה על לימודים לתואר שלישי לא הייתה פשוטה עבורה. "אבל כפי שגיליתי במהרה, הלימודים הרחיבו את עולמי והוסיפו לי אינספור נקודות מבט, אך גם יצרו מסלול מתיש ותובעני, שהצריך, בין היתר, שינוי מסגרות חשיבה מקובעות, וערעור תפיסת עולמי כעורכת דין. המלגה הנדיבה של צבי מיתר איפשרה לי לראשונה בחיי להתמקד במחקר, וללמוד במרכז שסיפק לכולנו את התמהיל המדויק לו נזקקנו: בית אקדמי חם ומגונן שאיפשר העלאת מגוון שאלות, ודיון בהן בתוך מרחב בטוח ומעצים."

הקמת מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים שינתה סדרי עולם בתחום לימודי המשפט בישראל בכך שמיצבה את התארים המחקריים במרכז העשייה, וחיזקה את מעמדה של הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן כאחד המוסדות המובילים בעולם ללימודי משפט. העבודות שזיכו את כותביהם בתואר "דוקטור לפילוסופיה" לשנת תשע"ח מרימות תרומה מחקרית משמעותית במגוון תחומי המשפט: תאגידים, נזיקין, זכויות אדם, טכנולוגיה וחדשנות, היסטוריה של המשפט, ועוד.

הפקולטה מודה מקרב לב לכל אחד ואחת שהגיעו והשתתפו בשמחת מסיימי הדוקטורט, ותודה מיוחדת לגב' שרון שלו, אשר תרמה רבות להצלחת האירוע. אנו מברכים את בוגרינו הטריים ומאחלים להם השתלבות מוצלחת בעולם המחקר וההוראה באקדמיה, וכן בעמדות מנהיגות בתחומי השפיטה, הממשל, הארגונים החברתיים, הכלכלה והפרקטיקה המשפטית.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive