קול קורא להגשת מאמרים לכרך הבא של מעשי משפט - "סבירות במשפט"

קול קורא להגשת מאמרים לכרך ט"ז של מעשי משפט – כתב עת למשפט ולתיקון חברתי

18 אפריל 2023
קול קורא להגשת מאמרים לכרך הבא של מעשי משפט

קול קורא להגשת מאמרים לכרך הבא של מעשי משפט – "סבירות במשפט"

קול קורא להגשת מאמרים לכרך ט"ז של מעשי משפט – כתב עת למשפט ולתיקון חברתי

 

מעשי משפט הוא כתב עת אקדמי של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, המציב כדגל מרכזי את החיבור בין המשפט לחברה ובין התיאוריה לפרקטיקה. כדרך קבע מהווה כתב העת במה למאמרים הנוגעים למאבקים חברתיים-משפטיים בישראל, ושנכתבים הן על ידי אנשי אקדמיה והן על ידי אנשי מקצוע, ביניהם עורכי דין חברתיים, מנקודת המבט של "השטח". כתב העת שם דגש על תמציתיות וענייניות ולפיכך אורך המאמרים בכתב העת אינו עולה על 8,000 מילים. המערכת מתחייבת לכך שתהליכי השיפוט של המאמרים יהיו מהירים מהמקובל בכתבי עת אקדמאיים אחרים.

 

נושא גיליון ט"ז: "סבירות במשפט"

מושג הסבירות נמצא תחת מתקפה, אך בפועל הוא נמצא, וככל הנראה יישאר עוד שנים רבות, בפינות רבות של המשפט: האדם הסביר בדיני נזיקין; עילת הסבירות במשפט מנהלי וחוקתי; הספק הסביר במשפט פלילי וכיוצא בזה.

אנו מזמינים כותבים וכותבות מעולם המשפט ומדיסציפלינות אחרות, לשלוח מאמרים שדנים בהיבטים התיאורטיים והערכיים של מושג הסבירות; בהשפעה של מושג הסבירות על חלוקת הכוחות בין הרשות השופטת לבין השוק או לבין הרשות המבצעת והמחוקקת; בהשפעה של מושג הסבירות על גודל העוגה החברתית ועל ההשלכות החלוקתיות של השימוש במושג זה בענפי משפט שונים; וכיו"ב.

 

לקריאת קול הקורא 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>