איגרת הדקאן לחברי קהילת הפקולטה

אילוסטרציה

לקהילת הפקולטה למשפטים שלום,

 

על מדינת ישראל ועל כולנו עוברים ימים מהאיומים ומהכואבים ביותר של חיינו. בשבת שעברה התעוררנו למתקפת טרור רצחנית, שאת גודל הזוועות שחוללה כמעט שלא ניתן לתאר במילים. מעל 1400 הרוגים ונרצחים, אלפי פצועים, כמאתיים שבויים, ועשרות אלפים שנאלצו להתפנות מביתם. אני מוכה יגון והלם לנוכח כמות הכאב, הצער, האימה והטרור שמקיפים את כולנו, ושלצערי ילוו אותנו לתקופה ארוכה.

 

השכול והאובדן לא פסחו גם על קהילת הפקולטה שלנו. שני תלמידים שלנו, שאמורים היו להתחיל את לימודיהם השבוע, עמרי בלקין ואברהם טיברג, נהרגו בדרום, ותלמיד שנה ד', איתן ורדי, שכל את אחותו. ביקרתי את משפחותיהם בשבעה ולבי התרסק. תלמידים, בוגרים וחברי סגל אחרים איבדו את היקרים להם, וחווים עדיין כאב ואימה שכן קרובים להם נחטפו, נעדרים או איבדו את כל שהיה להם.

 

עתה אנו כבר מצויים לקראת סופו של השבוע השלישי למלחמה, שאותה ספק אם מי מאיתנו דמיין. כפי שכולכם יודעים, פתיחתו של הסמסטר נדחתה ל-31 בדצמבר. עם זאת, אין לדעת כיצד יתפתחו הדברים לאור המצב. נמשיך לעדכן אתכם.ן בכל שינוי.

 

הפקולטה מתגייסת לסייע ככל יכולתה לסגל ולסטודנטים/יות שלנו, ורבים ורבות מאיתנו מתנדבים בכל רחבי הארץ כדי לסייע לנפגעים/ות ולצה"ל. חברות וחברי הסגלים השונים שלנו – אקדמי, מנהלי, קליניקות וספרייה – ייצרו בימים הקרובים קשר טלפוני עם תלמידינו ותלמידותינו כדי להתעניין בשלומם ובשלום יקיריהם, ולראות אם הם זקוקים לסיוע כלשהו. וכפי שכתבנו כבר, אם אתם מצויים במצוקה או מכירים מישהו/י שזקוק לעזרה, אנא פנו אליי, לסגנית הדקאן ד"ר יופי תירוש או לגב' מיכל גורדון-קרת ואנו ננסה לסייע באופן המהיר האפשרי. כמו כן, נסייע, כמובן, לחיילים ולחיילות שבשירות סדיר (חובה או קבע) או במילואים. אנו מעריכים עד בלי די את שירותכם, ונדאג לכך שלימודיכם לא יפגעו.

 

נודע לנו שברחבי הקמפוס קיימים מקרים ספורים, מועטים לרווחתי, של סטודנטיות וסטודנטים המפרסמים ומפיצים ברשת הודעות מגונות אשר תומכות, קשה להאמין, בחמאס ובטבח הנורא שביצע. הנהלת האוניברסיטה ואני באופן אישי רואים זאת בחומרה. אם חלילה יתרחשו מקרים כאלה בפקולטה, הטיפול בהם ילווה על ידי באופן אישי, כמובן בהתאם להליך שאותו קבעה האוניברסיטה. ככל שיובאו אליי תלונות ואתבקש לא לחשוף את מקור המידע, אני מתחייב לא לעשות כן. אדאג להעביר את התלונה ואת החומרים לבירור רשמי שמתבצע על ידי רשויות האוניברסיטה. למרות שנכון לעתה מדובר במספר קטן מאוד של מקרים כאלה, לא נפגין סובלנות למי שתומך במעשי הזוועה ברגעים כה קשים וכואבים.

 

אני רואה בחומרה רבה גם פרסום והפצה של הודעות ותגובות שיש בהן פגיעה קבוצתית והסתה עיוורת כלפי קבוצות מיעוט בקרבנו. אפעל באופן קשה גם כנגד מקרים כאלה שיובאו לידיעתי. בכל מקרה של איומים, הסתה או ביזוי על בסיס קבוצתי אטפל באופן אישי ואבטיח שהם מועברים לבירור משמעתי. אני מחוייב לתחושת הבית והבטחון של כל חברי הקהילה שלנו, ומבקש שנשמור עליהם מכל משמר. אני גאה בכם ובכן על המתינות שלכם עד כה ועל מחויבותכם לערכים של כבוד הדדי גם ברגעים הקשים ביותר. הבה נמשיך להימנע ממסרים פוגעים ומלהיטים, ומהגשת תלונות נטולות ביסוס רציני.

 

כולנו כואבים בתקופה זו, ורבים מאיתנו נמצאים "על הקצה". לפיכך, חשוב שכולנו נגלה הבנה זה לזו, ננסה למצוא בנו סובלנות לזולת, ויכולת הכלה של תגובות שונות למצב הקשה שבו כולנו מצויים. אני קורא לכל אחת ואחד מכם למצוא בימים נוראים אלה את העוגנים שלכם: מה מרגיע אתכם, מה מנחם אתכם, ומה מאפשר לכם להמשיך את חייכם. הבה נזכור שאנחנו ביחד במצב הזה. בואו נגלה אחריות וסובלנות, נעזור זה לזו, נתמוך אחת בשני, ונשמור על הבית שלנו, הפקולטה למשפטים.

 

כולי תקווה ואמונה שנצלח את התקופה הזו מאוחדים למרות ההבדלים שקיימים בינינו, ושנוכל להתחיל לשקם את שנהרס ולבנות את החברה שלנו על יסודות איתנים של ערבות הדדית, בטחון וכבוד זו לזה. ביחד אני יודע שנוכל לעשות זאת.

 

שמרו על עצמכם ועל היקרים לכם, שלכם.ן,

ישי

  

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>