דבר הדקאן

מועמדים יקרים,

ברוכים הבאים לפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן באוניברסיטת תל אביב.

השתדלנו לרכז עבורכם כאן, ממש על קצה המזלג, את כל הסיבות שהופכות את הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב למוסד המוביל ללימודי משפטים בישראל. לא שכחנו לצרף סרטונים (אל דאגה, ממש קצרים) בהם הסטודנטים והבוגרים שלנו משתפים מהחוויות שלהם בפקולטה. בנוסף, כדאי לעייןבמגזין הפקולטה המושקע שלנו.


כמובן שאם עדיין יהיו לכם לבטים ושאלות, אתם מוזמנים לבקר, בימים הפתוחים לקראת רישום המועמדים או בכל זמן אחר, להיפגש עם אנשי הסגל האקדמי והמנהלי ועם הסטודנטים, להתרשם ולקבל תשובה לכל שאלה נוספת.

להתראות בקרוב בין כתלי הפקולטה,

פרופ' ישי בלנק


נ.ב.

לאחרונה התפרסמו דוחות הוועדה הבין-לאומית אותה מינתה המועצה להשכלה גבוהה לבחינת כל הפקולטות, המכללות והמרכזים האקדמיים המעניקים תואר במשפטים בישראל. הוועדה ביקרה בכל המוסדות הללו וחיברה דו"ח מפורט ביחס לכל אחד מהם. מומלץ לכל מי שמתכנן ללמוד משפטים בארץ לעיין בדוחות הוועדה, ​בלחיצה כאן.


​בין היתר, המועצה להשכלה גבוהה כבר הצהירה כי היא מקבלת את המלצת הוועדה, בה היו חברים פרופסורים בכירים מאוד למשפטים ​מכל העולם, בדבר גילוי נאות של נתונים מצד המוסדות ללימוד משפטים בנוגע להצלחת בוגריהם בהשתלבות במקצוע: מציאת התמחות, מעבר בחינת לשכת עורכי הדין ועבודה במקצוע. הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, אשר מתגאה בהצלחה הכבירה של בוגריה בכל אחד מהשלבים הללו של השתלבות בענף, מברכת על ההמלצה החשובה הזו ומאמינה כי על רקע הצפת המקצוע, נתוני האמת על הסיכוי למצוא עבודה במקצוע, כתלויים במוסד בו תלמדו, יסייעו לכם, המתלבטים האם ללמוד משפטים והיכן, לקבל החלטה טובה יותר ביחס לתכנון עתידכם.

ספציפית ביחס לפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, מסקנותיה של הוועדה ​הן חד משמעיות:

"הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב היא בית ספר ברמה עולמית. יש לה אנשי סגל מעולים וסטודנטים מצוינים והיא מספקת השכלה משפטית משובחת שבמסגרתה היא חושפת את הסטודנטים הן לניתוח דוקטריני מסורתי והן לשלל גישות בין-דיסציפילנריות".


שתי מילים על ההיסטוריה, על מצוינות ועל בחינות לשכת עורכי הדין
הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב הינה מוסד אקדמי ותיק וחלוצי, ששורשיו מגיעים עוד טרם הקמת המדינה, לבית הספר הגבוה למשפט ולכלכלה אשר הוקם בתל-אביב בשנת 1935. הפקולטה מתאפיינת במוניטין ויוקרה בין-לאומיים ובדגש חברתי וגלובלי חזק במיוחד. בפקולטה מלמד סגל מצוין, רחב ומגוון, עטור פרסים אקדמיים יוקרתיים, ואליו מצטרף סגל של מורים מן החוץ ובהם שופטים ועורכי דין בכירים ומרצים אורחים מהמוסדות האקדמיים המובילים בעולם. המצוינות של הפקולטה מתבטאת גם ברף הקבלה הגבוה לפקולטה וגם בהישגי הבוגרים שלנו - בכל מועד של בחינות לשכת עורכי הדין מעל 90% מבוגרי הפקולטה עוברים את הבחינות בהצלחה וממוצע הציונים של בוגרי הפקולטה בבחינות אלה הם הגבוהים ביותר מבין כל בתי הספר והפקולטות למשפטים בארץ.

צרו קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>