שאלות ותשובות - תואר שני מחקרי

שאלות ותשובות - תואר שני מחקרי
הרחב הכל
כמה זמן נמשכים הלימודים לתואר המחקרי?

בדרך כלל, הלימודים לתואר המחקרי נמשכים שלוש שנים: שנתיים של קורסים ועוד שנה לכתיבת עבודת הגמר. תלמידים המקבלים מלגת קיום נדרשים להשלים את התואר בתוך שנתיים.

באילו ימים ושעות נלמדים הקורסים?

בתואר המחקרי אין ימים ושעות קבועים. מערכת השעות היא אישית ופרטנית לכל תלמיד/ה. לאחר הקבלה, ממונה לתלמיד/ה יועץ/ת מבין אנשי סגל הפקולטה ויחד הם מרכיבים מערכת אשר תכשיר את התלמיד/ה בצורה מיטבית לכתיבת עבודת הגמר. רשימת הקורסים והסדנאות נמצאת בידיעון הפקולטה, המתפרסם מדי שנה בסוף חודש אוגוסט.

איך אני מוצא/ת מנחה לתזה?

האחריות למציאת המנחה מוטלת באופן בלעדי על התלמיד/ה, אולם יש זמן לכך עד תום שנת הלימודים הראשונה. במהלך שנה זו, מומלץ ללמוד קורסים עם מנחים פוטנציאלים מבין חברי הסגל וכך להתוודע אליהם.

האם מסמך הצהרת הכוונות שאני מגיש/ה בעת המועמדות, מחייב אותי לגבי המשך המחקר?

לא. מסמך זה נועד להוכיח לוועדת הקבלה את יכולת הכתיבה וההעמקה של המועמד/ת.עם מציאת המנחה והתקדמות המחקר, ניתן לסטות מן ההצעה הראשונית. 

האם ניתן לשלב לימודים בתואר המחקרי עם התמחות או עבודה?

הלימודים בתואר המחקרי תובעניים ודורשים השקעה רבה. אנו מציעים מלגות קיום לתלמידים אשר מוכנים לפנות את זמנם ללימודים בלבד. מנסיוננו, קשה לשלב התמחות עם הלימודים. 

האם ניתן לעבור מן התואר העיוני (ללא תזה) לתואר המחקרי?

ניתן להגיש מועמדות לתואר המחקרי, לאחר שנה אחת לכל היותר בתואר העיוני. הגשת מועמדות לתואר המחקרי פתוחה בפני תלמידים אשר ממוצע ציוניהם בתואר העיוני הוא 90 לפחות ואשר מצאו מנחה מבין אנשי הסגל שמוכן להנחותם לתזה. כמו כן ,על התלמידים לעמוד גם ביתר דרישות הקבלה לתואר המחקרי, בכפוף להחלטת ועדת הקבלה. הכרה חלקית בנקודות זכות שנלמדו במהלך התואר העיוני, נתונה לשיקול דעתה של ועדת התואר השני.

האם ניתן להשלים עבודת תזה לאחר סיום הלימודים בתואר העיוני?

תלמידים בעלי ממוצע 80 לפחות בתואר הראשון במשפטים ו- 85 לפחות בתואר השני העיוני, יכולים להגיש מועמדות לשנה אחת של השלמת תזה. לפרטים נא לפנות למזכירות החוג: aavriel@tauex.tau.ac.il

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>