אודות

  • קצת עלינו
  • מטרות
  • ערוצי פעילות
  • שיתופי פעולה

הקליניקה לתובענות ייצוגיות משמשת כנציגה או יועצת לגופים הבאים, בהגנה על האינטרסים של אוכלוסיות שונות בקרב הציבור ובאכיפת דין בתחומים ספציפיים:

 

שם הגוף וקישור לאתר

הסבר

קו לעובד

עמותה ללא כוונת רווח אשר הוקמה בשנת 1991, במטרה להגן על זכויות העובדים במשק הישראלי. העמותה מסייעת לעובדים ועובדות במשק הישראלי, לרבות מהגרי עבודה, עובדים פלסטינים ופליטים, למצות את זכויותיהם באמצעות סיוע פרטני ופעילות ציבורית כוללת. במסגרת שיתוף הפעולה בין קו לעובד לבין הקליניקה, הקליניקה מייצגת את קו לעובד בהתייצבות בתובענות ייצוגיות בדיני עבודה.

עמותת הצלחה - לקידום חברה הוגנת

עמותה העוסקת בקידום הרגולציה הכלכלית, אשר הוקמה על ידי קבוצת משפטנים בשנת 2008. מטרות העמותה הן לקדם את המודעות להגינות ולשמירת החוק בתחומי הכלכלה והחברה, לקדם וליזום הליכים של אכיפה אזרחית כנגד גורמים הפועלים כנגד ההגינות הכלכלית, לארגן ולתמוך בהליכים משפטיים ומנהליים כנגד אותם הגורמים, ולהגיש תלונות לגורמים המוסמכים על מנת להגביר את אכיפת החוק בתחומי הצרכנות, הכלכלה והחברה.

המועצה הישראלית לצרכנות

 

חברה ממשלתית אשר הוקמה בשנת 1970 ופעילותה הוסדרה בחוק המועצה הישראלית לצרכנות, התשס"ח-2008. המועצה פועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעות ייצוג צרכנים בפני ערכאות שיפוטיות, טיפול בתלונות צרכנים, שינויי חקיקה בעניינים צרכניים, הסברה ועוד. במסגרת שיתוף הפעולה בין המועצה לצרכנות לבין הקליניקה, מייצגת הקליניקה את המועצה בהתנגדויות לאישורי הסכמי פשרה שאינם ראויים בתובענות ייצוגיות וכן בהליכים ייצוגיים נוספים.

אח"א - אגודת החרשים בישראל (ע"ר)

 

נוסדה בשנת 1944 בתל אביב ופועלת למען קידום זכויות החרשים בכל היבטי החיים בישראל. לאח"א תשעה סניפים ברחבי הארץ ובהם מתקיימות פעילויות חברתיות ותרבותיות לציבור החרשים. במסגרת שיתוף הפעולה של אח"א והקליניקה, מבקשים הגופים להגיש תובענות ייצוגיות בנושאים הנוגעים לזכויות החרשים בישראל.

 

   

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>