בר"ע (ארצי) 24611-03-19 בויטלר נ' שירותי בריאות כללית

הקליניקה ייצגה את המועצה הישראלית לצרכנות בהתנגדות לאישור הסדר פשרה בתובענה ייצוגית הנוגעת לזכויותיהם של ניצולי השואה לפטור מתשלום דמי השתתפות עצמית בגין טיפולים ותרופות אשר נוגעים "למחלות המוכרות" (ת"צ (אזורי חי') 38325-03-10 בויטלר נ' שירותי בריאות כללית). לאחר שהתקבלו חלק ניכר מטענות ההתנגדות של הקליניקה הוגש הסדר מתוקן שקיבל את אישורו של בית המשפט. ביום 29.7.16 ניתן פסק דין משלים הממנה את משרד רו"ח Deloitte כממונה בתיק, המפקח על ביצוע הסדר הפשרה, וקובע, בהתאם להסדר הפשרה כי הנתבעת תבצע פניה יזומה לחברי הקבוצה לצורך פיצויים. בהתאם לדיווחי הממונה מעל ל- 17,000,000 ש"ח הושבו לחברי הקבוצה באופן פרטני.

בסיומו של ההליך, עלתה שאלה ביחס לחברי קבוצה שפרטיהם אינם ידועים למשיבה ולא נבדקה זכאותם לפיצוי. המבקש הגיש בקשה לבדוק גם את זכאותם, והקליניקה, בשם המועצה, תמכה בבקשתו. ביום 12.2.19 ניתנה החלטה הדוחה את בקשת המבקש. על החלטה זו הוגשה בקשת רשות ערעור לבית הדין הארצי לעבודה והקליניקה מייצגת את המועצה גם בערכאת הערעור בפני בית הדין הארצי.

לאחר שהתקיימו שני דיונים בפני בית הדין הארצי ביום 3.8.20 ניתן פסק דינו של בית הדין הארצי המקבל את הערעור ומאמץ את עמדת הקליניקה במלואה. התיק הוחזר לבית הדין האזורי בחיפה לצורך יישום וקבוע לדיון ליום 1.10.20.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>