בר"ע (ארצי) 24611-03-19 בויטלר נ' שירותי בריאות כללית

הקליניקה ייצגה את המועצה בהתנגדות להסדר פשרה בתובענה ייצוגית הנוגעת לזכויותיהם של ניצולי השואה לפטור מתשלום דמי השתתפות עצמית בגין טיפולים ותרופות אשר נוגעים "למחלות המוכרות". לאחר שהתקבלו חלק ניכר מטענות ההתנגדות של הקליניקה הוגש הסדר מתוקן שקיבל את אישורו של בית המשפט. בהתאם לדיווחי הממונה על מימוש ההסדר, מעל ל- 17,000,000 ש"ח הושבו לחברי הקבוצה באופן פרטני. 
בסיומו של ההליך, עלתה שאלה ביחס לחברי קבוצה שאינם בין החיים ולא נבדקה זכאותם לפיצוי. המבקש הגיש בקשה לבדוק גם את זכאותם להחזר והבקשה נדחתה על ידי בית הדין האזורי. על החלטה זו הוגשה בקשת רשות הערעור, והקליניקה הגישה עמדה התומכת בבקשת רשות ערעור. ביום 3.8.2020 התקבל פסק דינו של בית הדין הארצי המקבל את הערעור, מאמץ את עמדת הקליניקה ומחזיר את הדיון לבית הדין האזורי. 
הקליניקה, בשם המועצה, הגישה בטיעון מפורט ביחס לבדיקת זכאותם של חברי הקבוצה שטרם פוצו והחשיבות באיתור חברי קבוצה אלו. מנגד, הצדדים הגישו בקשה לאישור הסדר פשרה ביחס ליתרת הכספים, במסגרתו ניצולי השואה, מבוטחי כללית, לא ידרשו לשלם השתתפות עצמית בגין טיפולי שיניים. נטען כי שוויה של ההטבה עומד על 15 מיליון ש"ח. הקליניקה הגישה התנגדות להסדר. לאחר שלושה דיונים בפני בית הדין האזורי, ולאחר שנמסרו נתונים שונים מטעם כללית, ביום 9.3.21 ניתן פסק דין המקבל את הסדר הפשרה בשינויים מסוימים. 
דוחות המימוש הראשונים שהוגשו על ידי המשיבה הצביעו על אחוזי מימוש נמוכים, והקליניקה הגישה תגובותיה לממצאים אלה. בתשובה לכך, כללית הציעה להגדיל את ההטבה הניתנת על ידה וכן הציעה הטבה נוספת. הקליניקה התנגדה להטבה המוצעת ובשלב זה התיק ממתין להגשת עמדת היועמ"ש ותגובת המשיבה.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>