אודות

  • קצת עלינו
  • מטרות
  • ערוצי פעילות
  • שיתופי פעולה

לקליניקה לתובענות ייצוגיות שלוש מטרות: 

 

מטרה חברתית - הגברת אכיפת הדין בישראל בתחומי המשפט האזרחי וההרתעה מפני הפרתו. הקליניקה מפקחת על הליכים ייצוגיים במטרה להשמיע את האינטרס הציבורי בפני בתי המשפט בישראל, וזאת על מנת להבטיח כי מטרות התובענה הייצוגית – אכיפה והרתעה מפני הפרות דין – אכן יושגו. הקליניקה פועלת בשיתוף פעולה מול יתר הקליניקות המשפטיות בפקולטה, וזאת במטרה להגיש יחד תובענות ייצוגיות בעניינים אשר יש בהם עניין ציבורי מהותי ועקרוני. מכיוון שתובענה ייצוגית אחת מגשימה את זכויותיהם של רבים המיוצגים במסגרתה, לפעילות הקליניקה השפעה מצטברת רחבת היקף המיטיבה באופן מהותי עם פרטים רבים בחברה הישראלית.

 

מטרה חינוכית - גיבוש מודעות חברתית וציבורית בקרב סטודנטים למשפטים באוניברסיטת תל אביב. באמצעות חשיפת הסטודנטים לכשלים הקיימים כיום באכיפת הדין הקיים בעניינן ולתובענה הייצוגית ככלי לפתרון כשלים אלו, מיישמים הסטודנטים אחריות חברתית ועשייה משפטית למען האינטרס הציבורי, בתקווה כי הדבר ישפיע על האופן שבו יפעלו כעורכי-דין בעתיד.

 

מטרה אקדמית-מחקרית - הקליניקה מבצעת מחקרים הנוגעים לתובענות ייצוגיות, ובוחנת את אופן היישום של התובנות התיאורטיות הקיימות בתחום התובענות הייצוגיות בחיי המעשה, תוך הצעת פתרונות חלופיים לבעיות הקיימות בדין ובחינת אפשרויות של הגשת הצעות לתיקון החקיקה הקיימת בתחום.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>