אוריינטציה, הדרכה אישית ומנטורשיפ

אוריינטציה, הדרכה אישית ומנטורשיפ

על מנת להקל על כלל הסטודנטים החדשים את ההתאקלמות באוניברסיטה ולערוך להם היכרות עם הכלים הלימודיים המשמשים את הסטודנטים, הפקולטה מציעה שבוע אוריינטציה, הדרכה אישית ומנטורשיפ, במטרה לתמוך בסטודנטים הזקוקים לסיוע בהתמודדות עם הלימודים לאורך כל שנת הלימודים הראשונה.

שבוע האוריינטציה
קליטת הסטודנטים החדשים נפתחת בשבוע אוריינטציה, ממש לפני תחילת שנת הלימודים. בשבוע זה, שהוא למעשה ארבעה ימים מרוכזים, מנוצלת העובדה שהשנה האקדמית טרם החלה וטרם "נחתו" המטלות השונות ואף שורר שקט בין כתלי הפקולטה, על מנת לחפוף את הסטודנטים לשנה א על הכלים והמיומנויות שישמשו אותם בקרוב, כגון אופן קריאת פסק דין או אופן הגישה למאגרי מידע, עריכת היכרות עם מבנה הפקולטה והאפשרויות הפתוחות במסגרתה בפני הסטודנטים ועוד. ימי האוריינטציה הם גם הזדמנות להתוודע לחברים לספסל הלימודים ולהתארגן בקבוצות לימוד.

הדרכה אישית
תלמידים הזקוקים לכך, עקב קשיי שפה או מכל סיבה אחרת, יכולים ליהנות מליווי אישי לאורך השנה, הניתן על-ידי מדריכים מסגל ההוראה והמחקר בפקולטה. ההדרכה בנויה מעבודה פרטנית, במסגרתה רוכשים הסטודנטים כלים להתגבר על הקשיים האקדמיים אותם הם חווים, וכן מקבלים הדרכה לשיפור כישורי הביטוי בכתב ובעל פה. קול קורא להגשת מועמדות למערך ההדרכה האישית מתפרסם לפני תחילת שנת הלימודים. סטודנטים יכולים להמשיך ולפנות בבקשה לקבל סיוע אף במהלך השנה.

יצוין, כי קודם למערך ההדרכה האישית פעלה בפקולטה למעלה מעשור תכנית החונכות האישית בחסות קרן "עמי דוויק למען הנוער" לזכרו של השופט עמיחי דוויק ז"ל, במסגרתה חנכו סטודנטים מצטיינים משנים מתקדמות סטודנטים משנה א. הרחבת התכנית למערך ההדרכה הנוכחי הינה במידה רבה תולדה של הצלחת תכנית זו. 

מנטורשיפ
בשנים האחרונות החליטה מועצת הסטודנטים להרחיב את רעיון ההדרכה האישית למעגל רחב יותר של סטודנטים ויזמה את פרויקט המנטורשיפ, במסגרתו חונכים יותר ממאה סטודנטים משנה ג עד שלושה סטודנטים משנה א כל אחד, וזאת בהתנדבות מלאה. לפרטים נוספים אודות תכנית המנטורשיפ אנא בקרו באתר מועצת הסטודנטים בפקולטה. גם הסגל האקדמי נוטל חלק, חשוב במיוחד, בליווי פרטני של סטודנטים החווים קשיים, מסייע להם להתגבר על המכשולים ותומך בהתמודדותם עם דרישות התואר.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>