אפריל 2020

ת"צ 48607-03-16 ; 48004-03-16 תנעזר, גינת ואח' נ' פלאפון תקשורת בע"מ  | תאריך הפרסום: 1.4.2020 | לקריאת המודעה

מדובר בשתי בקשות לאישור תובענה כייצוגית שהוגשו באותו היום ובהפרש של שעה וחצי זו מזו שצורפו לדיון במאוחד, והוגשו בגין הטענה, כי לאור תקלה כלל ארצית שנגרמה עקב שריפה באחד ממתקני המשיבה ושהביאה לכשל בכלל מערכות המשיבה, במשך כמה ימים לא יכלו לקוחותיה לקבל את שירותיה הסלולריים. בין היתר נטען, כי הכשלים בעקבות השריפה הביאו את המשיבה להפר חובה חקוקה (ס' 11 לחוק התקשורת (בזק ושידורים) התשמ"ב-1982), ואת הסכם ההתקשרות עם לקוחותיה. בבקשות נטען כי על המשיבה לבצע החזר כספי ביחס לימים בהם לקוחותיה לא יכלו לממש את השירותים הסלולריים, להשיב כספים שהרוויחה בעקבות התקלה שלא כדין, ולפצות על הנזקים הממוניים והלא ממוניים שצמחו לקהל לקוחותיה בעקבות התקלה כאמור.

בהסדר הפשרה נקבע, כי 90 יום לאחר שפסק הדין המאשר את הסדר הפשרה ייהפך לחלוט תציע המשיבה באתר האינטרנט הרשמי שלה הטבה ללקוחותיה בדמות של 50,000 שוברי הנחה לרכישת מוצרים נלווים לשימוש בטלפון נייד בשווי 30 ₪ כל אחד כולל מע"מ, ובשווי מצטבר של 1,500,000 ₪. השוברים יהיו ניתנים למימוש מידי ועד 12 חודשים ממועד מתן ההטבה על ידי כל אחד מלקוחות המשיבה באמצעות הצגתם הפיזית בכל אחת מנקודות המכירה של המשיבה ברחבי הארץ. הרכישה עם השוברים תיהייה ללא כל תנאי מוקדם, כאשר לא ניתן יהייה לממש יותר משובר אחד פר מנוי משהשימוש בשובר הינו אישי. כמו כן, לא יינתן עודף או החזר במקרה של שימוש באופן חלקי בשובר. 50,000 הלקוחות הראשונים אשר יורידו את השובר במישרין מאתר המשיבה כאמור יהיו זכאים להטבה. המשיבה תודיעה על כך לכלל לקוחותיה 10-60 יום לפני מועד מתן ההטבה במסגרת תיבת ההודעות שבחשבונית החודשית, במסרון או בהודעת דוא"ל (למי שאישרו לקבלן). במידה ובסוף תקופת ההטבה תיוותר יתרת שוברים לא ממומשים תעבירם המשיבה תוך 60 יום לעמותה לפי החלטת בית המשפט. ההסדר כולל המלצה על גמול ושכר טרחה למבקשים ולבאי כוחם, כאשר הגמול יעמוד על סך כולל של  36,000 ₪, ושכר הטרחה יעמוד על סך כולל של 314,000 ₪.

 

ת"צ 36179-06-19 דן גביש נ' גולן טלקום בע"ממ  | תאריך הפרסום: 7.4.2020 | לקריאת המודעה

הבקשה הוגשה בגין הטענה, כי המשיבה הפרה את הוראות ס' 2 לחוק הגנת הצרכן, הטעתה את המבקרים באתר האינטרנט שלה והפרה עמם חוזה, בכך שפרסמה באתר האינטרנט שלה הטבה שכוללת הנחה לגלישה או שיחות בחו"ל למצטרפים חדשים מחברות סלולר אחרות, שלא ניתנה למצטרפים בפועל.

בהסדר הפשרה נקבע, כי המשיבה תיתן לחברי הקבוצה, קרי כל המתניידים החדשים שהתניידו למשיבה בתקופה בה ההטבה הופיעה באתר (מרץ 2018 עד יוני 2019), ואשר הקו שלהם כולל גלישה באינטרנט ורלוונטי להטבת חו"ל (קו שבו בעת הניוד לא היה ממילא שירות שיחות וגלישה מחו"ל לישראל), שירות הגנת סייבר בשווי 6.9 ש"ח למשך חודש אחד. חברי הקבוצה יקבלו מהמשיבה מסרון שמודיע להם על הזכאות, וכן לינק להורדת השירות למכשירם. השירות יופסק אוטומטית, אלא אם המשתמש יבקש להמשיכו בתשלום. בנוסף, החלק הרלוונטי באתר האינטרנט של המשיבה תוקן, ונוספה הבהרה שהמידע אודות הטבת החו"ל רלוונטי רק עת שמושק מבצע שמעניק הטבה זו.

 

ת"צ 31356-08-19 רומן גנקין ואח' נ' קשת טעמים בע"מ ואח' | תאריך הפרסום: 20.4.2020 | לקריאת המודעה

הבקשה הוגשה בגין הטענה, כי המשיבה הפרה את הוראות ס' 2 לחוק הגנת הצרכן, הטעתה את צרכניה וגבתה מהם מחיר עודף בגין משקלן של אריזות המוצרים, שלא נגרעו ממחיר המוצרים כנדרש. בנוסף, נטען שהמשיבה הפרה את הוראות ס' 4 לחוק הגנת הצרכן הקובע חובת גילוי כלפי הצרכנים, בכך שלא גילתה לצרכנים את המחיר שהצרכן משלם על האריזה.

בהסדר הפשרה נקבע, כי המשיבה תיתן לצרכנים עתידיים הנחות קופה בשיעור של בין 1.5% ל-4% משווי קנייה של מוצרים הנמכרים לפי יחידת מידה, בסך של 1,050,000 ש"ח, פיצוי אותו היא מגדירה כפיצוי לציבור. ההנחה שתינתן תצוין בחשבונית בלבד, ולא תפורסם כדי לא לקדם את מכירותיה של המשיבה. המשיבה התחייבה לא להעלות את מחירי המוצרים לפני תחילת מתן ההנחה או במהלכה, וכן לתת את ההנחה בנוסף לכל הנחה אחרת. בנוסף, המשיבה מתחייבת לתקן את ההפרה מעתה והלאה, הן בהתנהלותה בחנויות והן בהתנהלותה מול ספקים המבצעים חלק מהשקילות בעצמם.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>