תואר שני מחקרי

תואר שני מחקרי

ההכשרה הטובה ביותר לחקר המשפט
התואר השני המחקרי הוא שלב הכשרה מהותי לכל קריירה מחקרית. תואר זה מעניק את כישורי היסוד לגישה מחקרית כגון היכרות עם גישות ניתוח שונות, היכולת להפריד במהירות בתוך מסות של חומר ומידע בין עיקר לטפל, בהקשרה של שאלת המחקר, ומעל לכל יכולת עריכת מחקר עצמאי בהיקף רחב תוך הפגנת ניתוח מקורי. תכנית הלימודים לתואר שני מחקרי במרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים מיועדת לא רק להבטיח את הכלים החיוניים הללו, אלא גם להעניק פרספקטיבות בין-תחומיות ובין-לאומיות חשובות ולא פחות חשוב, שיטת עבודה סדורה במרכז מחקר ייעודי עם תנאים נוחים, המאפשרת להתמקד במחקר ולקדמו במהירות. למתאימים/ות אף תוענק מלגה שתאפשר התרכזות מלאה במחקר.


​מציאת מנחה ומשך הלימודים
תכנית הלימודים לתואר שני מחקרי, במסגרת מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים, מותאמת לתלמיד/ה באופן אישי, במטרה לקדם אותו/ה בהדרגה לכתיבת עבודה המציגה חידוש בתחומה.

על התלמיד/ה למצוא מנחה לעבודת הגמר, בדרגת מרצה ומעלה, בתוך שנה מתחילת הלימודים לתואר. עד למציאת המנחה ממונה לכל תלמיד/ה מורה-יועץ/ת.

תלמידי התואר השני המחקרי המקבלים/ות מלגה נדרשים להשלים את לימודי התואר, כולל כתיבת התזה, בתוך שנתיים ואילו תלמידי התואר השני המחקרי שאינם/ן מקבלים/ות מלגה נדרשים/ות להשלים את התואר בתוך שלוש שנים.


המסלול המואץ לתואר שני מחקרי
מסלול זה פתוח אך ורק לתלמידים/ות מצטיינים/ות בפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן, אשר הפגינו במהלך התואר הראשון פוטנציאל גבוה להפיק מחקר בעל ערך רב בתחום המשפט, כגון בדמות עבודה סמינריונית יוצאת דופן. במסלול המואץ לתואר שני מחקרי הסטודנט/ית מתחיל/ה את לימודי התואר השני המחקרי במקביל לשנה ד' לתואר הראשון וכך יכול/ה לסיים את שני התארים גם יחד בתוך חמש שנים.


לסמסטר א' תשפ"ד (שיתחיל באוקטובר 2023) - ניתן להגיש מועמדות עד 10.9.23

לשאלות נוספות בענייני רישום וקבלה ניתן לפנות לאיילת אבריאל: 03-6406482,aavriel@tauex.tau.ac.il.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>