דבר מנהלים אקדמים

 

ד"ר תמר קריכלי-כץ​​​

פרופ תמר קריכילי כץ

מנהלת אקדמית

תכנית ת"א-נורת'ווסטרן

אוניברסיטת תל אביב

 


 

Joshua Alter

is the Associate Dean

of International Programs

and Professor of Law

at Northwestern Pritzker School of Law

 

 

תכנית התואר מוסמך במשפטים, התמחות במשפט ציבורי, תל אביב - נורת'ווסטרן נפתחה בהצלחה רבה לפני 16 שנים. התכנית זכתה לתמיכה חזקה מבכירי המשפט הישראלי ולביקוש רב מצד מועמדים. תלמידיה הגיעו לרמה אקדמית גבוהה וזכו להערכה מצד המורים הן בתל אביב והן בנורת׳ווסטרן. 

 

התכנית מיועדת למשפטנים בעלי ניסיון ובעלי עמדות בדרג הבינוני והבכיר מתוך המגזר הציבורי, ולמשפטנים מחוץ למגזר הציבורי העוסקים בהיבטים ציבוריים ובינלאומיים של המשפט. קהלי היעד של התכנית כוללים שופטים, פרקליטים בפרקליטויות המדינה והמחוז, יועצים משפטיים במשרדי ממשלה וברשויות מקומיות, רגולטורים, משפטנים בצה"ל, במשטרה ובמשרד החוץ, משפטנים בעמותות בעלות מטרות ציבוריות ועורכי דין מהפרקטיקה הפרטית שעיקר עיסוקם במשפט ציבורי ובינלאומי.

 

התכנית משותפת לפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב ולבית הספר למשפטים של אוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו ( בין בתי הספר למשפטים הטובים בארה"ב ). התכנית נמשכת שנה קלנדארית וכוללת שני סמסטרים בתל אביב ( בהם ילמדו גם שני אורחים מנורת'ווסטרן ) וסמסטר קיץ מרוכז בשיקגו. בסיום הלימודים יוענק לתלמידים תואר מוסמך במשפטים מטעמן של שתי האוניברסיטאות: MASTERS OF LAW מטעם אוניברסיטת נורת'ווסטרן ו־. LL.M  במשפטים, התמחות במשפט ציבורי מטעם אוניברסיטת תל אביב. התואר מטעם אוניברסיטת נורת'ווסטרן הוא תואר מוסמך אמריקאי על כל המשתמע מכך.

 

בתכנית מלמדים טובי המורים בישראל ובארה"ב בתחומים הרלוונטיים. התכנית כוללת קורסים בהם הדגש הוא על הקניית כלים לחשיבה תיאורטית בתחום, כמו גם קורסים בהם הדגש הוא משפט השוואתי, וקורסים בהם ההיבט היישומי עומד במרכז. אנו עוסקים גם באופן בו מגמות חדשות — כגון הפרטה, גלובליזציה והמהפכה החוקתית — משפיעים על המשפט הציבורי. כפי שניתן לראות בתכנית ההוראה המפורטת, נעסוק בשאלות של רב תרבותיות, בשאלות של לאומיות, ובשאלות של דת ומדינה, ובהשפעתם של אלו על החשיבה במשפט הציבורי. נעסוק בשאלות של כלכלה, הפרטה וביזור, רגולציה, רווחה ועבודה, סביבה ושלטון מקומי, ועוד. כמו כן נעסוק בהיבטים חשובים ובוערים של המשפט הבינלאומי, כגון זכויות אדם ומשפט פלילי. ההוראה על ידי מרצים אמריקאים תאפשר לנו להיחשף יותר לעומק למגמות יסוד של המשפט החוקתי האמריקאי ולמבנה המשפט הציבורי והחוקתי בארה"ב.

 

הקבלה לתכנית תעשה על בסיס ראיון אישי. יילקחו בחשבון ציוני התואר בוגר, כמו גם הישגים בעבודה המשפטית, וכן תחומי עניין ורלוונטיות הלימודים לעיסוק המשפטי של המועמד.

 

אנו מקווים שתמצאו עניין בתכנית,

צרו קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>