בוגרים מספרים

אבי פישר, יו"ר ומנכ"ל כלל תעשיות, הוא בוגר הפקולטה!

 "גם סיטואציה של עשיית עיסקה וגם סיטואציה של ניהול חברה דורשת ממך כל יום את היכולת לעשות זום על העיקר, להבדיל בין העיקר לבין כל הרעש מסביב ולעשות את ההחלטה הנכונה. היסודות האלה מלווים אותך כל יום. זה משהו שטבוע צורה שבה אתה חושב. אני חושב כמשפטן.... וזה ללא ספק הופך את הכלים שקבלתי כאן בבנין הזה להרבה יותר רלוונטים, בכל יום,  בכל החלטה שאני לוקח."

 

עו"ד ששי גז 

"פה היסודות! בבנין הזה, בנין הפקולטה למשפטים באונ' תל אביב נבנו היסודות ומשם התחלתי.! למדו אותי לא רק להיות סניגור מעולה אלא למדו אותי גם להיות בן אדם. מי שלומד בפקולטה הזאת יודע שהוא מקבל הרבה יותר ... פה למדתי לחשוב. "

 

ד"ר אילנה דיין, עיתונאית ועורכת "עובדה", היא בוגרת הפקולטה!  

"אני חושבת שגם המשפטן וגם העיתונאי הם שומרי הסף, אולי הכי חשובים, של הדמוקרטיה. כל אחד במקום שלו...

...המשפט במיטבו הוא לא רק שוטר תנועה, המשפט במובן העמוק שלו הוא סוכן של שינוי חברתי".

 

מתן חודורוב, הפרשן הכלכלי של חדשות 13

"אני נחשפתי בפקולטה לניתוח כלכלי של המשפט....מה שהתחום הזה מלמד הוא האופן ששינוי בכלל, בין אם זה חוק או פסק דין, יכול לכוון, לעצב, להשפיע, על היומיום של כולנו.. איך הכלל המשפטי שאתה קובע – ישפיע על קבלת ההחלטות- של אזרחים, של ארגונים גדולים, של מדינות. וזו בעצם הפרשנות הכלכלית, הרעיון שאנו יכולים ללמוד איך אנו יכולים לשנות כלל משפטי ומה התוצאות הצפויות של שינוי הכלל הזה הוא בעצם המיומנות הכי בסיסית שאני כעיתונאי, כפרשן כלכלי, משתמש בה כל ערב. ולכן אני כ"כ שמח שלמדתי בפקולטה למשפטים. היא פשוט הפכה אותי לעיתונאי טוב יותר"

 

גם ד"ר יואב ספיר, ראש הסניגוריה הציבורית הארצית, הוא בוגר הפקולטה #הכל_מתחיל_כאן

"פה בפקולטה למשפטים למדתי להתאהב בעולם המשפט, להבין שהמשפט משפיע על כל תחומי החיים, לראות את היופי שבו. להבין שהמשפט הוא לא רק חוקים ופסקי דין אלא קשור במוסר, בחברה בפילוסופיה, בכלכלה.. "

 

יצחק בוז'י הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית ולשעבר יו"ר האופוזיציה, הוא בוגר הפקולטה!

"הפקולטה נתנה לי את הכלים שהייתי זקוק להם גם כאיש ציבור וגם כמשפטן."

 

גם מפכ"ל המשטרה לשעבר רב-ניצב בדימוס יוחנן דנינו הוא בוגר הפקולטה למשפטים

"אחד מהדברים שלמדנו כאן זה לפתוח את הראש. לנסות לחשוב מחוץ לקופסה. כשזה מגיע לאכיפת חוק, הלינק הזה מאוד ברור. אני חושב שהכלים, הידע, הערכים שאתה מקבל בפקולטה, אצלי הם היו, לאורך כל הדרך, אבני הבסיס, שעליהם אתה נשען כשאתה הולך למאבק הלא פשוט של אכיפת החוק במדינת ישראל".

 

גם ניצן הורוביץ, יו"ר מפלגת מרצ הנכנס, הוא בוגר הפקולטה!

 "כשאתה בפוליטיקה, כשאתה בתקשורת, כשאתה בספירה הציבורית, מה שלומדים כאן נותן רקע בלתי רגיל לאח"כ.... זה פשוט הכנה מצוינת לחיים ציבורים במדינה דמוקרטית."

 

גם עו"ד מאיר לינזן, שותף בכיר ומנהל במשרד עורכי הדין המוביל הרצוג פוקס נאמן, הוא בוגר הפקולטה!

"אני עדין זוכר את הלימודים. אני חושב שהם עצבו בצורה משמעותית את החשיבה המשפטית שלי, ת החשיבה הערכית שלי, ואני רואה את התוצאות היום, כמעט בכל דבר.."

 

גם ח"כ גדעון סער, שר החינוך ושר הפנים לשעבר, הוא בוגר הפקולטה!

"מצוינות זה משהו שאתה הולך איתו בחיים לכל מקום ולכל משימה, וזה אחד הדברים שמייחדים את הפקולטה למשפטים".

 

גם רקפת רוסק-עמינח, מנכ"לית בנק לאומי שפרשה מתפקידה הבוקר לאחר 7 שנים, היא בוגרת הפקולטה!

"משפטן בתפקיד המאוד ראשוני שלו, הוא קודם כל שומר סף.. העולם המשפטי מביא הרבה מאוד ערך.....כמעט לכל סוגיה יש פן משפטי. היכולת להבין את מה שהיועצים המשפטים שלך אומרים או לפעמים אפילו לאתגר את היועצים המשפטים שלך.. זה משהו שארבע שנים בפקולטה נתנו לי".

 

עמילה דואק

"במהלך הלימודים שלי כאן התנהל אחד המשפטים הכי מרתקים בתחום הכלכלי שהיה כאן, בעיני, בשנים האחרונות.. יצא שלמדתי במקביל את דיני התאגידים והתעסקתי במקביל בדיני התאגידים בשטח... הרעיון להגיש את עצם הבקשה לבית המשפט הגיע לי מזה שלמדתי כאן בפקולטה אז אחד ההישגים הכי גדולים שלי כעיתונאית למעשה היה שלוב זה בזה שהייתי כאן סטודנטית".

 

פיני רובין 

"אני מכיר ומוקיר את התקופה בה למדתי כסטודנט בפקולטה למשפטים, מכיוון שעל כל צעד ושעל אני מרגיש שרכשתי כאן כלי עבודה יוצאים מן הכלל. בייחוד בגלל התיאוריה של הלימודים. המשפט משתנה, הפסיקה משתנה, החוקים משתנים, אבל הכלים אינם משתנים".

 

עדי סופר תאני  

"אני חושבת שהפקולטה למשפטים בתל אביב היא מקום שעד היום כשאני מגיעה אליו מרגיש כמו בית. מה-4 שנים המאושרות בחיים שלי... אני חושבת שזה תואר ראשון מעולה לכל מי שהולך לעולם העסקי. צורת חשיבה לוגית ואנליטית בעולם שהוא מאוד מורכב. האופן שבו אני מנסה לפצח אתגרים או לזהות הזדמנויות או לנהל אנשים או לקבל החלטות, הוא כולו נטוע ב4 שנים שעשיתי את התואר במשפטים".

צרו קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>