למה משפטים בתל אביב

 

רק תראו להיכן גם אתם יכולים להגיע...
אכן, אין זה פלא שבוגרי הפקולטה מאיישים את המשרות הרמות ביותר בעולם עריכת הדין, הפרקליטות ומערכת בתי המשפט. רק כדי לסבר את העין, נשיאת בית המשפט העליון היא בוגרת הפקולטה, היועץ המשפטי לממשלה הוא בוגר הפקולטה, הפרקליט הצבאי הראשי הוא בוגר הפקולטה וכך גם ראשי משרדי עורכי הדין הגדולים בארץ, זאת בנוסף לאנשי עסקים בולטים, בעלי תפקידים בכירים במשרדי הממשלה, בכנסת, במדיה, וכמובן, באקדמיה, בארץ ובחו"ל. בוגרי הפקולטה מחוזרים על ידי כל משרדי עריכת הדין, והם משתלבים במקומות ההתמחות הטובים ביותר, גם בזכות מערך ההשמה להתמחות של הפקולטה, המשרת את תלמידי הפקולטה ואת בוגריה כחלק ממסלול רכישת התואר, ומעניק להם יתרון גדול נוסף בהשגת מקומות ההתמחות הטובים ביותר, כקרש קפיצה לקריירה משפטית משגשגת. כדוגמה לקריירה משפטית משגשגת שכזאת של בוגר הפקולטה, בחרנו להציג בפניכם את שופט בית המשפט העליון, ד"ר יורם דנציגר:

 

 


להיות מעורבים בתיקים אמיתיים, כבר בזמן הלימודים, ולהשיג שינוי חברתי
אבל רגע... לימודים בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב מעניקים הרבה יותר מאשר פוטנציאל לקריירה משפטית מבטיחה. כאמור, דגש מרכזי מושם בפקולטה על מעורבות חברתית ורדיפת צדק חברתי באמצעים משפטיים, בהגנה על חלשים, נקיטת הליכי העדפה מתקנת, הצעת יוזמות חקיקה, חברות של חברי סגל בוועדות ממשלתיות ועוד. רבים מהסטודנטים בפקולטה לוקחים חלק בתכנית לחינוך משפטי קליני ומספקים סיוע משפטי בתיקים אמיתיים בתחום המשפט הפלילי, זכויות אדם, צרכנות, עבודה ורווחה, ניצולי שואה, איכות הסביבה וכדומה. למעשה, הרעיון של קליניקות משפטיות כחלק מלימודי המשפטים צמח בארץ בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב ומשם הועתק ליתר בתי הספר והפקולטות למשפטים בארץ. יתרה מזאת, מתוך מערך הקליניקות של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב צמחה הסניגוריה הציבורית והסניגור הציבורי הראשון, פרופ' קנת מן, היה חבר סגל הפקולטה. וזו רק דוגמה אחת לשינויים בעולם המשפט ובתחום זכויות היסוד והחברה בישראל, בהם הפקולטה היתה מעורבת. עוד על הקליניקות המשפטיות בפקולטה:

 

 

לימודים שמכינים אתכם לכפר המשפטי הגלובלי 
מאפיין נוסף בו מתייחדת הפקולטה הוא הגלובליות של תחומי הלימוד ואופני הלימוד. בפקולטה מלמדים מדי שנה למעלה מעשרים(!) מרצים אורחים מחו"ל, ועשרות מרצים נוספים מחו"ל מתארחים להרצאות אורח. כמו כן פועלים בפקולטה לא פחות מעשרה מרכזי מחקר, מכוני מחקר ותכניות מחקר בתחומי המשפט השונים ונערכים בה מדי שנה עשרות כנסים בין-לאומיים. בנוסף, חלק לא מבוטל מהקורסים מועבר בשפה האנגלית. הסיבה לדגש הבין-לאומי החזק היא שבעולם גלובלי גם היבטים שונים של תחום המשפט (למשל משפט וסייבר כדוגמה אחת) הפכו כלל עולמיים. סיבה נוספת היא שהכשרה לדיון ולהתדיינות ברמה אקדמית חוצת גבולות היא יתרון איכותי נוסף עבור הבוגרים שלנו, בכל אשר יפנו. איכות הדיון וההתדיינות של התלמידים בפקולטה נרכשת לא רק בכיתות אלא גם במעורבות הסטודנטים בכתבי העת המשפטיים היוצאים לאור מטעם הפקולטה, בתחרויות משפטיות בין-לאומיות ובמשפט המבוים אותו אנו עורכים מדי שנה.

עמרי עשה מסלול כזה, והוא מספר:

 

 

אוניברסיטת תל אביב והתכנית לחילופי סטודנטים פותחים בפניכם עולמות נוספים של ידע. 
בזכות היותנו חלק מאוניברסיטת תל אביב הגדולה, רבים מתלמידי הפקולטה מרחיבים את השכלתם בלימודי תואר נוסף, חטיבה מורחבת או אשכול לימודים מחוץ לפקולטה בתחומים כמו כלכלה, חשבונאות, ניהול, היסטוריה, פילוסופיה, תקשורת וכיו"ב. הפקולטה מעודדת זאת ורואה בלימודים באוניברסיטת תל אביב הזדמנות יקרת ערך לרכוש השכלה רחבה ומגוונת. הפקולטה גם מעודדת חילופי סטודנטים עם לא פחות מארבעים(!) בתי ספר ללימודי משפטים ברחבי העולם, על מנת שהסטודנטים שלנו יזכו גם לפרספקטיבה בין-לאומית מעשירה, שהיא גם חוויה מעצבת. רפי, שמשלב לימודי משפטים ופילוסופיה, השתתף בתכנית חילופי הסטודנטים:

 

 


חיי חברה? הגעתם לעיר, לאוניברסיטה ולפקולטה הנכונה
על חיי החברה בעיר ללא הפסקה, תל אביב, ובקמפוס של אוניברסיטת תל אביב, עם מתחם המעונות הענק והקמפוס התוסס והירוק, לא צריך להוסיף. אבל חשוב להוסיף שבפקולטה למשפטים נהוגה שיטת עבודה בקבוצות למידה, שהופכות עד מהרה לרשת של קשרים חברתיים שמלווה אתכם לכל החיים. אתם מוזמנים לפגוש קבוצה כזאת מקרוב:

 

 


מועצת סטודנטים דינמית המציעה מגוון פעילויות, התנדבותיות ואחרות
בפקולטה פועלת מועצת סטודנטים דינמית ותוססת אשר יוזמת ומוציאה לפועל מגוון תכניות כגון הפורומים הסטודנטיאליים, פרויקטים להתנדבות בתוך הפקולטה (כגון תכנית החונכות של הסטודנטים לשנה א) ומחוצה לה (כמו הוראת המשפט בבתי ספר) וגם יודעת לדאוג לרווחת הסטודנט ולפעילויות בילוי ופנאי. בעצם, עדיף שתשמעו את זה מיו"ר מועצת הסטודנטים בעצמו:

 

 

לפתוח דלתות רבות, יותר מכפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם כרגע...
השקעה בלימודים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב ובמגוון הפעילויות הנוספות המוצעות בפקולטה,  באוניברסיטה וברחבי הקמפוס, היא השקעה מוצלחת בעצמכם ובעתיד שלכם ופירותיה ילוו אתכם בהמשך ויפתחו בפניכם דלתות רבות. אתם מוזמנים לעשות את הצעד הראשון.

 

צרו קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>