דבר המנהל האקדמי של התכנית

פרופ 'אלון קלמנט

פרופ' אלון קלמנט

 

התכנית לתואר שני במשפטים, התמחות במשפט מסחרי, בשיתוף אוניברסיטת ברקלי - קליפורניה מיועדת למשפטנים בעלי ניסיון מעשי בתחום המשפט המסחרי — עורכי דין ושותפים מהמשרדים בתחום, יועצים משפטיים בחברות, שופטים, נושאי משרה בגופים ממשלתיים ועוד. ​

התוכנית מציעה קורסים בתחומים שונים של המשפט המסחרי – עם מיקוד בדיני חברות וניירות ערך, משפט וטכנולוגיה, ליטיגציה מסחרית, והגבלים עסקיים.  בנוסף, תוכנית הלימודים מבססת ידע תאורטי רחב בניתוח כלכלי של המשפט, תורת המשחקים, מימון, ושימוש בכלים אמפיריים. לשיטתנו, התיאוריה והפרקטיקה הולכים יד ביד. תיאוריה טובה היא זו המסייעת להבין את עולם המציאות ולפעול בו באופן אפקטיבי יותר. פרקטיקה מוצלחת דורשת הבנה תאורטית מעמיקה. לכן, תוכנית הלימודים מקנה היכרות מעמיקה עם התיאוריות משפטיות וכלכליות, יחד עם כלים מעשיים ליישום התיאוריות בעולם המעשה.

המרצים בתוכנית הם מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם, והקורסים שתיכננו עבור התוכנית מביאים לידי ביטוי את מומחיותם, נסיונם ורעיונותיהם. בנוסף, הלימוד בכיתה קטנה ואינטימית מאפשר למידת עמיתים ייחודית, השונה מחווית הלימודים הרגילה באוניברסיטה. המשתתפים והמשתתפות בתוכנית נבחרים על סמך שילוב של ציוניהם בתארים קודמים, נסיונם המקצועי, המלצות וראיונות, ולכולם רקע מקצועי עשיר, ותחומי מומחיות מגוונים. הלמידה המשותפת בשיעורים ומחוץ להם מייצרת סביבה אינטלקטואלית מפרה שאין דומה לה בתוכניות אחרות.

  יתרון מרכז של התכנית הוא שיתוף הפעולה עם בית הספר למשפטים של אוניברסיטת ברקלי, שבה מתקיים סמסטר אחד מתוך שלושה. הקורסים בברקלי ניתנים כולם באנגלית על־ידי פרופסורים למשפט מסחרי ועסקי. בהתאם לפילוסופיה הבסיסית של התכנית, הרצאותיהם משלבות תיאוריה ומעשה ומנצלות את המיקום של ברקלי בלב עמק הסיליקון  כדי לאפשר לתלמידים היכרות בלתי־אמצעית עם יזמים, בנקאים ועורכי דין הפעילים שם בתחום ההיי-טק.

בוגרי התכנית במחזורים הקודמים מכהנים כיום בתפקידים בכירים, החל בשותפים מנהלים בפירמות עורכי הדין הגדולות, דרך יועצים משפטיים במשרדי הממשלה, וכלה בשופטי בית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון. הלימודים יחד יצרו ביניהם לא רק חברויות בזמן הלימודים והנסיעה לברקלי, אלא גם שותפויות עסקיות וקשרים בארץ ובעולם.  בוגרי התואר השני תל-אביב ברקלי פזורים בעשייה העסקית והציבורית, כולם שגרירים של רצון טוב לתכנית, ומבססים את שמה כתוכנית התואר השני במשפטים המובילה בישראל.

 

פרופ' אלון קלמנט

המנהל האקדמי של התכנית

יצירת קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>