דבר המנהל האקדמי של התכנית

פרופ' אבי טבח ראש התכניתתכנית לתואר שני במשפטים, התמחות במשפט מסחרי, בשיתוף אוניברסיטת ברקלי - קליפורניה מיועדת למשפטנים בעלי ניסיון מעשי בתחום המשפט המסחרי — עורכי דין ושותפים מהמשרדים בתחום, יועצים משפטיים, שופטים, נושאי משרה בגופים ממשלתיים וכיו"ב. ​

 

הנחת המוצא שלנו היא שהאנשים הנמנים על קהל יעד זה מעדיפים ללמוד במסגרת אינטימית, עם אנשים בעלי רקע מקצועי דומה לשלהם. לכן החלטנו להגביל את מספר המשתתפים בתכנית לשלושים ושישה משתתפים ומשתתפות לכל היותר. כמו כן, על מנת להבטיח את הרמה הגבוהה של המשתתפים בתכנית זו הקימה הפקולטה מנגנון סינון גמיש אשר מתבסס הן על הנתונים הפורמליים של המועמדים והן על המלצות וראיונות שבהם נוכל לבחון את התאמת המועמד/ת באופן אישי.

 

כמצופה, התכנית הצליחה למשוך לשורותיה במחזורים הקודמים קבוצה מעולה של משתתפים. הרקע החזק של המשתתפים והסקרנות האינטלקטואלית שלהם מאפשרים למרצים בתכנית לקיים קורסים שרמתם גבוהה באופן משמעותי מזו הקיימת בתכניות אחרות. במקביל, הרקע הדומה של המשתתפים, והמסגרת האינטימית והאינטנסיבית של הלימודים יצרו, מהר מן המצופה, חברויות ושותפויות עסקיות בין המשתתפים, ואפשרו אווירת לימודים נעימה ונוחה מן הרגיל.

 

המסגרת האינטימית והאיכותית של תכנית  מאפשרת לנו להביא לידי ביטוי, באופן אופטימלי, את הפילוסופיה הבסיסית שלנו ושל העמיתים שלנו באוניברסיטת ברקלי. לשיטתנו, לא קיימת מחיצה בין עולם התיאוריות לעולם הפרקטיקה. תיאוריה טובה היא זו המסייעת להבין טוב יותר את עולם המציאות ולפעול בו באופן אפקטיבי יותר. לכן, מעבר להיכרות מעמיקה עם התיאוריות המשפטיות והכלכליות הנלמדות בתכנית, כל קורס בתכנית מיועד להקנות לתלמידים גם כלים מעשיים ליישום התיאוריות בעולם המעשה.

 

אחד מהיתרונות המרכזיים של התכנית הוא שיתוף הפעולה עם בית הספר למשפטים של אוניברסיטת ברקלי. שיתוף פעולה זה מתבטא בכך שהסמסטר השלישי של התכנית יתקיים בקיץ בברקלי. הקורסים בברקלי יינתנו כולם באנגלית על־ידי פרופסורים למשפט מסחרי, חברי הסגל של הפקולטה בברקלי. כמו כן, בהתאם לפילוסופיה הבסיסית של התכנית, בכוונתנו לשלב את התיאוריה עם המעשה ולנצל את המיקום של ברקלי בלב ה־Silicon Valley, כדי לאפשר לתלמידים היכרות בלתי־אמצעית עם יזמים, בנקאים ועורכי דין הפעילים שם בתחום ה־High Tech.

 

אני מקווה שתמצאו עניין בתכנית ואני מזמין אתכם לעיין ברשמי הסטודנטים המופיעים בסוף החוברת. הבוגרים והתלמידים הרבים של התכנית במחזורים הקודמים פזורים סביבכם ומהווים שגרירים של רצון טוב לתכנית — אני ממליץ לכם להיוועץ בהם.

 

פרופ' אבי טבח

המנהל האקדמי של התכנית

יצירת קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>