הוראה

ההיסטוריה ככלי להבנת המשפט

הוראה

סגל רחב ומגוון רחב של קורסים, מסוגים שונים, בנושאי משפט והיסטוריה
בזכות הסגל הרחב בפקולטה אשר מתמחה במחקר היסטורי של המשפט, מציעות תכניות הלימודים השונות בפקולטה מגוון של קורסים, מסוגים שונים, בנושאים משפטיים-היסטוריים: קורסי מבוא להיסטוריה המשפטית הישראלית ולהיסטוריה של שיטות המשפט הגדולות בעולם, קורסים מתודולוגיים אודות גישות שונות לחקר ההיסטוריה של המשפט, קורסים בנושאים היסטוריים משפטיים ספציפיים, קורסים מרוכזים של מרצים אורחים מחו"ל ועוד.
 

סדנת יגאל ארנון ושות' למשפט והיסטוריה
גולת הכותרת של היצע קורסים זה היא סדנת יגאל ארנון ושות' למשפט והיסטוריה המהווה פורום ייחודי עבור קהילת ההיסטוריונים של המשפט בישראל, למפגשים, החלפת דעות וסיעור מוחות סביב מחקרים חדשים בתחומים משפטיים היסטוריים. הסדנה, הראשונה מסוגה בישראל, החלה את פעילותה בשנת תשנ"ח ושמה לה למטרה להציג מגוון רחב של גישות בחקר ההיסטוריה של המשפט תוך שימוש בכלים מתחומי הכלכלה, האנתרופולוגיה, הסוציולוגיה ומחקר התרבות. לאורך השנים הציגו את עבודותיהם במסגרת הסדנה מספר רב של מרצים, ביניהם כמה מהחוקרים המובילים בתחום ההיסטוריה של המשפט בעולם.   


​קורסים היסטוריים בעלי נגיעה משפטית, בפקולטה למדעי הרוח
הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל-אביב מצטיינת בחוזק המחקר ההיסטורי הנערך בין כתליה, במגוון חוגים ומסגרות כגון החוג להיסטוריה כללית, החוג להיסטוריה של עם ישראל, החוג ללימודי התרבות העברית, בית הספר להיסטוריה, החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה, המכון לחקר הציונות וישראל, המכון להיסטוריה של אירופה ותרבותה, המכון להיסטוריה ותרבות של אמריקה הלטינית, המכון להיסטוריה גרמנית, המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ועוד. מכון ברג למשפט והיסטוריה משתף פעולה עם גופים אלה ומציע לעיתים קורסים רלבנטיים במסגרתם לתלמידים המתעניינים בהיסטוריה של המשפט.


​פורום הסטודנטים למשפט והיסטוריה
עבור הסטודנטים המגלים עניין מיוחד בתחומי ההשקה בין המשפט וההיסטוריה נפתח פורום הסטודנטים למשפט והיסטוריה היוזם מפגשים, הרצאות ופעילויות העשרה אקדמיות. לדוגמא, בשנת תשע"ז ארח הפורום את ד"ר יעל שטרנהל לדיון בנושא - מעבדים לאסירים: מאסר אפריקאים-אמריקאים בארה"ב בראי ההיסטוריה, בעקבות הסרט הדוקומנטרי של נטפליקס (התיקון) ה-13. לטריילר לסרט.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>