מחקר ומאגרי מידע

כלים ודרכים לקידום המחקר המשפטי ההיסטורי

מחקר ומאגרי מידע

פעילות ענפה להרחבת והנחלת הידע בתחומי המשפט וההיסטוריה
מכון ברג למשפט והיסטוריה פועל להנגשת חומרים, מקורות ומסגרות אקדמיות שונות בתחום ההיסטוריה של המשפט לקהל חוקרים רחב ככל האפשר. כאן באתר תמצאו מגוון קישורים שימושיים למאגרי מידע, כתבי עת וארגונים העוסקים בהיסטוריה של המשפט, לצד מידע על פעילות המכון בתחום הדיגיטציה של חומרים היסטוריים בדרך להקמת ארכיון ההיסטוריה של המשפט הישראלי - אחת ממטרות מכון ברג לטווח הארוך. בנוסף, תומך מכון ברג ומעודד חוקרים משפטנים ותיקים וצעירים לעסוק בתחומים היסטוריים ולקדם את הידע המשפטי ההיסטורי, וזאת באמצעות מענקי מחקר וכן בפרסום והפצה של ספרים חדשים בתחומים משפטיים היסטוריים.


מענקי מחקר
אפיק מרכזי באמצעותו מקדם מכון ברג למשפט והיסטוריה מחקר מקורי וחדש ופרסום של מחקרים משפטיים היסטוריים הוא במתן מענקי מחקר לחברי סגל באוניברסיטה ותלמידי מחקר בפקולטה, לצורך עיסוק,  מחקר ופרסום בתחומים שונים ומגוונים של ההיסטוריה של המשפט. לפרטים, הגשת מועמדות למענק והצעות מחקר יש לפנות למזכירות מכון ברג במייל: berg@tauex.tau.ac.il.


חוקרים אורחים
דרך חשובה לקידום המחקר המשפטי ההיסטורי ולהעשרת הידע בפקולטה בזוויות התבוננות חדשות על נושאים היסטוריים-משפטיים, היא באירוח חוקרים בתחום המחקר המשפטי ההיסטורי, מבתי ספר מקבילים למשפטים ברחבי העולם. במסגרת זו מתארחים מדי שנה במכון ברג מספר חוקרים אורחים, השוהים במכון ובפקולטה לתקופות שונות.

 

פורומים
מכון ברג למשפט והיסטוריה יוזם ותומך בהקמת פורומים המתכנסים לאורך שנת הלימודים, ומתמקדים בנושאים משפטיים-היסטוריים, במטרה להעניק לעוסקים בתחום מסגרת פעילה ורציפה להצגת מחקרים בשלבי עשיה שונים, החלפת רעיונות, דיון במקורות, הצעת יוזמות אקדמיות חדשות, הזמנת מרצים מעניינים ועוד. במסגרת זו נוצרו במכון ברג לאורך השנים הפורומים הבאים:


​פורום המשפט המנדטורי

הפורום המשפטי ההיסטורי לתלמידי מחקר

פורום תלמידי תואר ראשון להיסטוריה ומשפט

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>