עומדים להתפרסם

סחר בבני אדם 

הכרך בנושא סחר בבני אדם יראה אור בסימן 15 שנים לחוק איסור סחר בבני אדם. הכרך נועד להעשיר את השיח האקדמי על אודות ההקשרים הרחבים של תופעת הסחר בבני אדם, ובהתאמה המאמרים שיפורסמו בו הם בין-תחומיים וחוסים תחת מגוון נרחב של דיסציפלינות לרבות משפטים, היסטוריה, סוציולוגיה, קרימינולוגיה, פסיכולוגיה ואנתרופולוגיה. במסגרת הכרך יפורסמו מאמרים בנושאים כגון גישות שונות לסחר בבני אדם; אימוץ חוק איסור צריכת זנות בישראל; הקשר בין תופעת הסחר לבין מדיניות הגירה, תעסוקה ורווחה; עיצוב מנגנוני זיהוי וסיוע לקורבנות סחר; השפעת המאבק בתופעה על המדיניות והפרקטיקה בתחומים שונים; אלטרנטיבות להתמודדות עם ניצול חמור בשוק העבודה הגלובלי; ניתוחים היסטוריים של עבדות וסחר בבני אדם ועוד.

 

עורכות הכרך
פרופ׳ הילה שמירמעין נייזנה, חני בן ישראל. 

עורכות משנה: 
אלונה גואטה, נגה מולד, עומר רוזנוקס.

חברי וחברות המערכת:
עומר אלוני, רעות בבאי, יניב בנג׳י, יעל גזית, בנימין גילון, שירי דנציגר, אביגיל זייפמן, ניסים חי יאמין, נועה מליניאק, תמר נגר, לוטם ספיר נעמן, מאיה קידר, גיא קרייס.

 

 


 

משפט והמפנה החומרי

הכרך בנושא משפט והמפנה החומרי יעסוק בתחום חדש ומסעיר המשנה את פני מדעי הרוח והחברה בעולם, ונמצא רק בתחילת דרכו בחקר המשפט. הדיון בחפצים, חומרים, וסביבות חומריות לא מתמצה בהיותם ביטוי או אמצעי ליחסים חברתיים ובינאישיים, ואף לא בהיותם תוצר של הבניה חברתית או של רעיונות מופשטים. במקום זאת, המפנה החומרי בוחן את האופן בו חומרים וסביבות חומריות יוצרים ומנתבים יחסים אנושיים ולא רק נשלטים על ידם או מייצגים אותם.

 

עורכות הכרך:

פרופ׳ ליאורה בילסקי וד״ר׳ ענת רוזנברג.

עורכי משנה:

עומר צוק, אביגיל זייפמן ונתן ברגר.

חברי וחברות המערכת: 

יצחק אוריין, יואב בן שלום, מאיה דונר, דין זיידרמן, הודיה מיארה, יעל מסקין, ענבר נחמן, שדא נחס, נועה סגל, אורן עובדיה, טסה פדואה, אלונה צפריר, תומר רונן, רוני רחמים, שניר שוורץ.

 

 


 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>