עבודת המערכת

חברי המערכת בכתב העת "משפט, חברה ותרבות" זוכים להשתתף באחת מהחוויות המעשירות ביותר אשר מציעה הפקולטה, שכן הם  לוקחים חלק משמעותי בתהליך העבודה על המאמרים האקדמיים שמפורסמים בכתב העת. חברי המערכת משתלבים בעריכה וליווי של כלל המאמרים במערכת, מרגע שאלה עברו את שלב הסינון הראשוני. לחברי המערכת תפקיד חשוב בעבודה על המאמרים, במטרה לסייע לכותבי המאמרים לשפר את עבודתם.

הקבלה למערכת כתב העת "משפט, חברה ותרבות" מבוססת על מצוינות אקדמית, ועל כן חברי וחברות המערכת הם סטודנטים מצטיינים בפקולטה, בשנת הלימודים השנייה והשלישית ללימודיהם, כמו גם מועמדים מתואר שני מחקרי. כדי להשתלב בעבודת המערכת של "משפט, חברה ותרבות", חברי המערכת נדרשים להפגין יכולת חשיבה עצמאית וביקורתית, יצירתיות, רצון ללמוד, נכונות להשקיע, יחסים בינאישיים ויכולת עבודה בצוות. לאור אופיו הייחודי של כתב העת "משפט, חברה ותרבות" ככתב עת אקדמי אינטרדיסציפלינארי, אשר במאמרים המפורסמים בו שלובות זו בזו דיסציפלינות אקדמיות שונות ומגוונות, חברי המערכת נדרשים גם לרוחב אופקים אינטלקטואלי, סקרנות ויכולת לימוד עצמי גבוהה.

הליך המיון למערכת כתב העת שואף לבחון את היכולות הנדרשות כדי להצליח בתפקיד חבר מערכת בכתב העת, וכפועל יוצא, במסגרת המיון נדרשים המועמדים לחברות במערכת לקרוא לעומק מאמר שפורסם בכתב העת ולהגיש נייר ביקורת על המאמר. מועמדים מתאימים מוזמנים לראיונות עם העורכים, במסגרתם, בין היתר, הם נשאלים על נייר הביקורת שהגישו.

על אף היכולות גבוהות עמן מגיעים המתקבלים למערכת כתב העת, עם קבלתם למערכת, חברי המערכת הנבחרים עוברים הכשרה הכוללת מפגשים עם אנשי אקדמיה ואנשי פרקטיקה בתחומים משפטיים שונים, כמו גם מספר סדנאות מקצועיות. כמו כן, חברי המערכת משתתפים בפרויקטים נוספים הנגזרים ממתכונתו הייחודית של הכרך. לדוגמה, בכרכי כתב העת מופיע לעתים מדור בשם "גוף ראשון" ובו פרסומים ורשימות קצרות של מי שהייתה להם נגיעה משפטית מעשית לנושא הכרך, וכן ראיונות קצרים במתכונת זו.

חברי המערכת מכהנים במערכת בין שנה וחצי לשנתיים, משך העבודה על כרך אחד של כתב העת.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>