חברי המערכת כותבים

אור שטרנברג

בשל העובדה כי כתב העת מהווה במה עבור מאמרים בין-תחומיים הנכתבים מנקודת מבט מעשית, העבודה במערכת מגוונת ומעשירה במיוחד. פעמים רבות אנו נדרשים להעמיק במחקרים משפטיים הנשזרים בתכנים טכנולוגיים, סוציולוגיים, היסטוריים ופוליטיים, תוך שאנו עומדים על נגיעתם למציאות החברתית-משפטית בישראל ולדרכים לשינויה ולתיקונה. לצד זאת, מדובר בכתב עת משפטי בכיר הדורש מעורכיו יכולות ניתוח והבנה משפטיות גבוהות, ומשכך העבודה במערכת מאתגרת ומפתחת מבחינה אקדמית. לפיכך, אם בין-תחומיות, שינוי חברתי ומחקר משפטי הם בנשמת אפכם – אתם תמצאו בית חם במערכת!

 

ליה לושקוב

אחד הדברים החשובים במהלך לימודיו של סטודנט למשפטים, היא היכולת לקרוא ולעבוד עם מאמרים אקדמיים. את החוויה האישית שלי כסטודנטית חברת-מערכת בכתב עת "מעשי משפט", ניתן לתאר בדרכים רבות: ראשית, חוויה בה אני מקבלת ניסיון אקדמי שאין שני לו, במסגרתו אני מרגישה שפיתחתי את מיומנות הקריאה הביקורתית, בין אם מסדנאות מלמדות שעברנו ובין אם מהניסיון שבעבודה על המאמרים בצוותים. שנית, גם בפן החברתי החוויה מצליחה להציב רף גבוה. למרות משבר הקורונה שפקד אותנו השנה, העבודה המשותפת וההיכרות בין חברי המערכת והעורכים עימם עבדתי הייתה מגבשת ומהנה. שלישית, מורגש שהעבודה כחברת מערכת מרחיבה אופקים, במסגרת העבודה על המאמרים שיצא לי לקרוא נחשפתי לתחומים חברתיים שונים, למדתי על החברה הישראלית המגוונת, כל זאת תוך עיסוק בשאלות מהותיות כמו מקומו של בית המשפט ככלי לשינוי חברתי. לסיכום, אני ממליצה מכל הלב על חוויה סטודנטיאלית זו לכל מי שבוער בו תחום יחסי הגומלין בין המשפט לבין שינוי חברתי, שמזכה את חברי המערכת בהרבה יותר מארבע ש"ס.

 

יסמין פפרמן

בשנה האחרונה, בה הייתי חברת מערכת בכתב העת "מעשי משפט", זכיתי להיחשף למאמרים רבים בנושאים חברתיים אקטואליים ביותר. העיסוק בכתב העת הרחיב עבורי אופקים לתחומים שלא הכרתי, פיתח את יכולת החשיבה הביקורתית שלי והעניק לי כלים להתמודדות עם מאמרים אקדמיים בצורה טובה יותר. הרגשתי שגם במהלך הלימודים, אני מצליחה ליישם את הכלים האלו עם תוכן משפטי. העבודה עם חברי המערכת בשיתוף פעולה, הפכה כל צוות מאמר למלמד, מהנה ומפרה. זכיתי להכיר חברים חדשים מהפקולטה ומצאתי את עצמי מנהלת דיונים שלמים על המאמרים גם אחרי צוותי המאמר. השתתפות בכתב עת, זו ללא ספק אחת החוויות המשמעותיות שהיו לי בפקולטה ואני ממליצה לכל סטודנט/ית לקחת בה חלק.

 

דליה אסמאעיל

החברות בכתב עת ״מעשי משפט״ היא הזדמנות חשובה מאין כמוה, בכמה מישורים. ראשית, מדובר באחת החוויות המלמדות והמשמעותיות ביותר שזכיתי בה בתור סטודנטית, כך שכל צוות מאמר הוא בגדר התנסות מעניינת ומאתגרת. שנית, כתב העת עוסק במגוון רחב של נושאים משפטיים וחברתיים, דבר שמעניין בפני עצמו. שלישית, במסגרת כתב העת הצלחתי להביע את עמדתי האישית אודות המאמר שבו עסקנו ולפתח חשיבה ביקורתית, אשר בעיניי הינה אחת התכונות החשובות שכל משפטן צריך לרכוש, כך שניסיון זה יסייע לי גם בחיים המקצועיים בעתיד.

לכל סטודנט/ת שמעניין אותו לקחת חלק משמעותי בעיצוב הספרות בתחום החברתי- משפטי לשנים רבות, אל תהססו להגיש מועמדות לכתב העת. לכל מחבר/ת שמעוניין/ת לפרסם את יצירתו/ה, אל תהססו לבחור בכתב עת "מעשי משפט", שכן הפרויקט מנוהל על ידי סטודנטים/ות רציניים/ות, אחראים/ות ויצירתיים/ות.

רישום לקבלת ניוזלטר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>