חדשות ועדכוני מחקר

 

בלוג הממשל התאגידי
הבלוג, המנוהל מטעם מרכז פישר, משמש במה להצגת דעות בתחומי הממשל התאגידי, דיני חברות וניירות ערך ורגולציה של שוק ההון, וכן מאפשר הצגה של פסקי דין תקדימיים והחלטות בתי משפט בתחומים אלה בסמוך להינתנם. הדעות המובעות בבלוג משקפות את עמדת כותביהן בלבד. מומלץ להצטרף לרשימת התפוצה של הבלוג על מנת לקבל עדכונים שוטפים על רשימות חדשות. העוסקים בתחומי העניין של הבלוג, ובכלל זה חקיקה, רגולציה, פסיקה ופרקטיקה, מוזמנים לשלוח רשימות (בין 300 ל-1500 תווים) בקבצי וורד לפרסום בבלוג לכתובת: corpgov@tauex.tau.ac.il ניתן לשלוח גם Client Memos רלבנטיים ובעלי עניין רחב וניתן גם להפנות, באמצעות קישור, למסמכים מפורטים יותר.

לחצו לקריאת הבלוג.

 

הפורום למשפט ועסקים
פורום הסטודנטים למשפט ועסקים, בחסות מרכז בתיה ויששכר פישר לממשל תאגידי ורגולציה של שוק ההון, שואף ליצור פלטפורמה סטודנטיאלית ענפה לדיונים בנושאים המגוונים בהם המשפט והכלכלה משיקים ובכלל, לקרב באמצעות מפגשים עיתיים את הסטונדטים להתפתחויות השונות בתחום, בתוך הפקולטה ומחוצה לה. בשנת תשע"ז נערכו במסגרת הפורום המפגשים הבאים:

מפגש "בוגרים מדברים" בשיתוף ארגון הבוגרים של הפקולטה, בנושא הנפקות. משתתפים: עו“ד ישראל שמעונוב (מחזור 1990), מייסד משרד שמעונוב ושות‘ ועו“ד ניצן סנדור (מחזור 2004), שותפה במח' המסחרית בפישר בכר חן וול אוריון. דובר אורח: עו“ד רועי תורג‘מן, נשיץ ברנדס אמיר, לשעבר הרשות לנ"ע. מנחה: מר דוד אזימוב, סטודנט שנה ב‘ בפקולטה. ברכות: דקאן הפקולטה, פרופ' שרון חנס. 

משפט ודיבייט בנושא רגולציה סביביתית, בשיתוף מועדון הדיבייט האוניברסיטאי:

פרופ' איסי רוזן-צבי: התפתחות החשיבה הרגולטורית הסביבתית  – מציווי ושליטה להטמעת כלים כלכליים.

נציג מועדון הדיבייט: על דיבייט ופיתוח טכניקות טיעון.

סבב דיבייט לייב בהשתתפות סטודנטים מהפקולטה וממועדון הדיבייט בנושא מסחר במכסות גזי חממה.

בפאנל השופטים: עו"ד עידית רייטר, ראש מחלקת דיני סביבה במשרד גולדפרב-זליגמן ושות'.

להזמנה

"עלייתו ונפילתו של נוחי דנקנר" - מפגש בנושא סוגיות משפטיות הקשורות בהרצת מניות על רקע פרשת הרצת המניות באי.די.בי. המפגש יכלול דיון מונחה עם חברי הפאנל: פרופ' אוריאל פרוקצ'יה, עו"ד איתן אפשטיין (שותף במשרד פירון-אפשטיין), עו"ד מאור ברדיצ'בסקי (פרקליטות ת"א, חבר בצוות התביעה בתיק של דנקנר), יניב רחימי (מחבר הספר "גאון ושבר: עלייתו ונפילתו של נוחי דנקנר") ויסמין גואטה (כתבת משפטית בעיתון The Marker). להזמנהלצפיה במפגש.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>