ת"א 20174/94 שמעון אמסלם נ' יוסף קליין ואח'
עובדות המקרה: אמסלם, התובע, הוא שחקן כדורסל. במדור הספורט של עיתון "העיר", המוצא לאור על-ידי המערערים, התפרסמה 1 שעניינה "אולימפיאדת ההומוסקסואלים" (כלשון פסק-הדין) שהייתה עתידה להיערך בקיץ. ב1 התנוססו צילומים של ספורטאים הומואים וספורטאיות לסביות, ובצד שמאל של הצילום בכותרת הראשית של ה1 נכתב "אמסלם לא לבד." לאחר פרסום ה1 ובעקבות פניית אמסלם, פורסמה בעיתון הבהרה – באותיות קטנות – לפיה אין מדובר ברמיזה למיניותו של אמסלם, אלא בפראפרזה על הקריאה "אמסלם ההומו" שרווחה בקרב אוהדי קבוצות יריבות.
ההכרעה המשפטית: בית-המשפט קיבל את התביעה וקבע כי מדובר בלשון הרע. השופטת דותן הסבירה כי מקובל עליה שבחברה סובלנית אין מקום לייחס משמעות מעליבה לנטייתו המינית של אדם, "אלא שחברתנו טרם הגיעה למידת סובלנות ופתיחות שכזו והכינוי 'הומו' מהוה עלבון בעיני חלק נכבד מהציבור."
לערעור על פסק דין זה, ראו:
ע"א 1145/95 יוסף קליין ואח' נ' שמעון אמסלם