אודות מאגר המידע על משפט ולהט"ב

ברוכות הבאות וברוכים הבאים למאגר המידע על משפט ולהט"ב (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים). מאגר המידע בא לרכז בצורה זמינה ונגישה את הפסיקה הנוגעת לזכויות לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים בישראל. הוא כולל פסיקה שעסקה בנושא אפליה על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית ושאלות קשורות. לצד הפסיקה ריכזנו כאן דברי חקיקה בעלי רלבנטיות מיוחדת ומאמרים אקדמיים המנתחים את הסוגיות המשפטיות. מאגר המידע כולל מאות מסמכים – פסקי-דין, חוקים וספרות אקדמית – על-אודות מעמדם המשפטי של להט"בים בישראל. מסמכים אלה משויכים לקטגוריות ולקטגוריות-משנה אליהן ניתן להגיע באמצעות תפריט התחומים. כמו כן, ניתן לחפש מסמכים המכילים טקסט מסוים, על-ידי כניסה לעמוד חיפוש חופשי.

 

עקבו אחרינו גם בפייסבוק - לחצו כאן.

 

מאגר המידע פותח בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, על-ידי פרופ' אייל גרוס וד"ר הדי ויטרבו בסיוע רכז המחקר יהודה גור. עבודת מחקר וכתיבה: שני שישה, עידו כהן, דניאל פינדלר, עידן רייטר, ענר שופטי ודוריאן ון-אלן.

 

הפרויקט מומן בעזרת מענק מקרן היינריך בל.

תודות: למרכז-על על-שם צגלה למחקר בינתחומי של המשפט בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב על תמיכתו. למאגר המידע המשפטי המקוון נבו על הרשות להשתמש בפסקי-דין, ולקולקטיב אקטיבסטילס על הרשות להשתמש בתצלומים. לעורכי-הדין אורלי ארז-לחובסקי, יונתן ברמן, גלעד ברנע, עירא הדר, דן יקיר, ערן לב, יהודית מייזלס ומשה שוחטמן על סיועם.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>