מועדון משפט וספר- מפגש פתיחה

 

בפקולטה למשפטים קיימת מסורת ארוכת שנים שבה היא מארחת מדי שנה סדרת מפגשים, המיועדת לקהל הרחב ונפרשת לאורך כל שנת הלימודים, במסגרתה נפגשים סופרים, יוצרים ומשפטנים לשיחה על נושאים בעלי נגיעה משפטית, מעולם הספרות והשפעתה.

בשנה הקרובה, תשפ"ד, המפגשים מוקדשים לנושא "משפט אמונה תרבות". 

עורכת הסדרה היא פרופ' נילי כהן, לשעבר נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, לשעבר רקטור אוניברסיטת תל אביב וכלת פרס ישראל לחקר המשפט.

המפגשים מתקיימים אחת לחודש, בימי חמישי באולם כס המשפט, ע"ש מלכה ברנדר, בנין טרובוביץ,  הפקולטה למשפטים.

מפגש הפתיחה התקיים השנה בחודש דצמבר לאחר דחייה לאור מצב המלחמה ששורר בארצנו.

בפתח המפגש ביקשה פרופ' נילי כהן לשאת מספר דברים לקהל הרחב שהגיע. בדברים מתייחסת פרופ' כהן למצב הקיים, לתקווה ולרצון לשינוי.

להלן ציטוט שסיכם את הדברים:

אין מחילה על השואה שבוצעה ביישובי הדרום.  ליל הזעם לא יעבור. החובה לזכור תחול אף מעבר לדור עשירי. ובעיניים שטופות דמע אדבר על תקוה: עם החזרת החטופים, אולי נוכל לפתוח דף חדש שיותיר את הזיכרון על כנו, אך יאפשר לבנות שיתוף המבוסס על הכרה הדדית של שני העמים כאן בארץ ישראל. ובצד זה אקווה כי נוכל להתמודד עם האתגרים רבי העוצמה, המחייבים שיקום מן היסוד -  השבת הביטחון הפיסי והנפשי; בניית סולידריות; והחזרת האמון בהנהגה שכשלה. כינונם של אלה יאפשר לנו להמשיך לממש את ברכת הגאולה שנישאה על ידי הוגי הציונות ומגשימיה, נמשיך לפתח את העושר התרבותי שלנו, את המדע, כי חפצי חיים אנחנו, כי מחורבות נקום! 

לפרטים נוספים והרשמה ניתן ליצור קשר במייל:

sagieldar@tauex.tau.ac.il