עבודת המערכת

עבודת המערכת

חברי המערכת

כחברי מערכת "עיוני משפט" מכהנים תלמידי הפקולטה, משנת הלימודים השניה, אשר הגישו את מועמדותם לקול הקורא המופץ בראשית השנה האקדמית. הקריטריונים לקבלה למערכת "עיוני משפט" הם מצוינות אקדמית, נכונות להשקיע, חשיבה ביקורתית, יצירתיות ויחסי אנוש טובים, כמו גם שיקולים מערכתיים ביחס להרכב המערכת. הליך המיון למערכת "עיוני משפט" כולל הגשת חוות דעת ביקורתית על מאמר אקדמי וראיון. חברי המערכת הנבחרים עוברים הכשרה כגון סדנת כתיבה אקדמית, כשיעור בצניעות לקראת תפקידם כמקבלי החלטה, לשבט או לחסד, ביחס למאמרים אקדמיים, וכן משתתפים בפעילויות העשרה ייחודיות כגון סיורים בבית המשפט העליון או מפגש עם אישים בכירים מעולם המשפט.

תפקיד חברי המערכת הוא ללוות את המאמרים שהתקבלו לפרסום לאחר שהוגשה עליהם חוות דעת של מומחה בתחום. צוות של חברי המערכת (בדרך כלל שלושה), בראשות אחד העורכים, אחראי לגיבוש מסמך הערות לכותב/ת המאמר. לאחר סיום העריכה העניינית אחראי אחד מחברי הצוות להתאמת המאמר לכללי הציטוט הנהוגים בכתב העת. חברי המערכת מכהנים לפחות שנה וחצי, משך העבודה על כרך אחד של כתב העת. חברי מערכת שעמדו בהצלחה במטלות "עיוני משפט" מתוגמלים ב-4 נקודות זכות ובקרדיט משמעותי שייזקף לזכותם במקומות רבים בפרקטיקה ובאקדמיה.

 

העורכים

מבין חברי המערכת של הכרך הקודם, אשר הפגינו חריצות ורצינות בתפקידם ונענו לקול הקורא המופץ בין חברי המערכת מדי קיץ, נבחרים על ידי העורך הראשי של כתב העת שלושה עורכים עבור הכרך הבא. העורכים מעורבים בסינון המאמרים לכתב העת, ומנהלים את חברי המערכת בגיבוש ההערות הענייניות לכותב/ת ובהקפדה על התאמת המאמר לכללי הציטוט הנהוגים בכתב העת. העורכים עומדים בקשר ישיר עם חוקרים ומשפטנים רבים, כותבי המאמרים עבור כתב העת ומגישי חוות הדעת על המאמרים המוגשים לכתב העת, ונדרשים, מלבד הכבוד לבני שיחם, להפגין בקיאות מלאה והתעמקות עניינית בתוכן המאמרים ולעמוד על עקרונות כתב העת. עורכים שעמדו בהצלחה במשימתם מתוגמלים בשתי נקודות זכות וזוכים לניסיון חד פעמי וייחודי עבור סטודנטים ולחוויה בעלת ערך ויוקרה רבים, באקדמיה ומחוצה לה.     

 

העורך הראשי
העורך הראשי הוא איש סגל הממונה על ידי דקאן הפקולטה ומפקח על קבלת ההחלטות במערכת והטיפול במאמרים שהתקבלו ל"עיוני משפט". העורך הראשי הוא גם איש הקשר של "עיוני משפט" אל מול הפקולטה ואחראי לתקציב ולניהול כתב העת. פורום העורך הראשי ושלושת העורכים מחליט על קבלה או דחיה של מאמרים המוגשים לכתב העת, אופן הטיפול במאמרים שהתקבלו, וכן החלטות הנוגעות לאיוש המערכת והפעילויות השונות של כתב העת. העורך הראשי מלווה שני כרכים של כתב העת, ומכהן לפיכך למשך שנתיים. העורכת הראשית הנוכחית היא ד״ר דורין לוסטיג.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>