דיור, קהילה ומשפט

דיור, קהילה ומשפט
  • מי אנחנו
  • פעילות והישגים
  • דוחות שנתיים
  • כתבו עלינו
  • גלריית תמונות

הקליניקה הוקמה בשנת 2009 לקידום פתרונות משפטיים, תוך שילוב היבטים תכנוניים, פיננסיים וקהילתיים בתחום ההתחדשות העירונית, עבור אוכלוסיות מוחלשות בתל-אביב-יפו, מתוך הכרה בכוחה של ההתחדשות העירונית להביא לשינוי חברתי.


לסטודנטים המשתתפים בתוכנית תינתן הזדמנות ללוות פרויקטים של התחדשות עירונית, לרבות: תמ"א 38 ועיבוי בינוי, וכן ללמוד על ולקחת חלק בפיתוח מודלים של פיתוח דיור בר-השגה והתחדשות עירונית חברתית, כמו גם להגיש סיוע לדיירי הדיור הציבורי. ליווי הפרויקטים יכלול ליווי התארגנות של דיירים, העברת ידע משפטי לדיירים לצורך קבלת החלטות הנוגעות לקידום סביבת המגורים שלהם, ניהול מו"מ מול יזמים ואנשי מקצוע, עריכת הסכמים במקרקעין, קידום תכניות במוסדות התכנון השונים (ועדה מקומית וועדה מחוזית) ומתן סיוע פרטני לתושבים.


השיעור האקדמי יציג נקודת מבט רחבה על תחום הדיור, כרקע לעבודתם הקלינית של הסטודנטים. ההשתתפות בקליניקה תעודד את משתתפיה לחשיבה יזמית ויצירתית על תחום הדיור ותחשוף את הסטודנטים למגוון רחב של מצוקות דיור ולהיבטים החברתיים העולים ממצוקות אלה. החל משנת תשע"ז אף מפעילה הקליניקה "קו מידע לדיירים בהתחדשות עירונית", באמצעותו יוכלו הסטודנטים להעביר לציבור הרחב מעט מן הידע הרב אשר נצבר בקליניקה בנושאי התחדשות עירונית ודרכי ההתגברות על החסמים השונים העומדים בדרכה.


סגל הקליניקה: פרופ' ישי בלנק (מנחה אקדמית), עו"ד ענת רודניצקי.
 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive